Prezydent gratulował i życzył sukcesów Kindze Szczepaniak

Prezydent Elbląga Jerzy Wilk spotkał się dzisiaj z Kingą Szczepaniak, uczennicą II LO, która na początku lipca będzie reprezentowała Polskę na Międzynarodowej Olimpiadzie Biologicznej w Indonezji. Prezydent gratulował jej sukcesów i życzył powodzenia podczas kolejnego etapu zmagań konkursowych. Władze miasta postanowiły wyróżnić laureatkę i zdecydowały, że to właśnie ona jako jedyna z Elbląga pod koniec lipca weźmie udział w rejsie żaglowcem "Generał Zaruski". Główną atrakcją będzie udział w regatach Sailbook CUP 2014, są to najdłuższe regaty w kraju i drugie na Bałtyku, do przepłynięcia 600 mil morskich okół Gotlandii z wizytą w Visby.

Przypomnijmy już w 2013 roku Kinga uzyskała zwolnienie z matury z biologii na poziomie rozszerzonym z punktacją 100%. W kwietniu br. w Warszawie odbyły się ogólnopolskie finały XLIII Olimpiady Biologicznej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. To właśnie Kinga Szczepaniak zajęła 1 miejsce w Polsce i tym samym zapewniła sobie wstęp na wszystkie uczelnie w kraju bez postępowania rekrutacyjnego, w tym na każdą uczelnię medyczną. Jej opiekunką z ramienia Komitetu Okręgowego, była Hanna Pietras, nauczyciel biologii w II LO. Dzięki swojemu zwycięstwu, Kinga będzie reprezentowała  Polskę na Międzynarodowej Olimpiadzie Biologicznej w Indonezji.

Dzisiaj prezydent Jerzy Wilk spotkał się z uczennicą w laboratorium Elbląskiego Parku Technologicznego, gdzie przygotowuje się ona do międzynarodowego etapu Olimpiady. Kinga korzysta ze sprzętu, jaki znajduje się na wyposażeniu laboratorium, ale ma także okazję rozmawiać z pracownikami, którzy przekazują jej swoją wiedzę.

Przypomnijmy ponadto, że Dyrektor Departament Edukacji Urzędu Miejskiego Iwona Mikulska i prezydent Jerzy Wilk postanowili docenić talent i wiedzę Kingi i zdecydowali, że to właśnie ona jako jedyna z Elbląga będzie uczestniczką rejsu flagową jednostką Miasta Gdańska. STS „Generał Zaruski" to unikatowy tradycyjny kecz gaflowy, zbudowany w Szwecji na zlecenie pioniera polskiego jachtingu gen. Mariusza Zaruskiego, odbudowany przez Miasto Gdańsk 2008-2012 pod patronatem Prezydenta RP, dedykowany szkoleniu morskiemu i żeglarskiemu dzieci i młodzieży.