Od 25 lat WOŚP wspiera elblążan

Od 25 lat WOŚP wspiera elblążan

Od 25 lat WOŚP wspiera elblążan - Od 25 lat WOŚP wspiera elblążan

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, każdego roku budzi w elblążanach pozytywne i ciepłe skojarzenia. Z uśmiechem i otwartym sercem, dzielimy się czasem, dobrym słowem i grosikiem do puszki. Koncert WOŚP, podczas którego zawsze występują lokalne gwiazdy, jest jednym z najciekawszych wydarzeń w mieście. Zarówno nasi przedsiębiorcy, jak i artyści, przekazują na aukcje usługi, towary i dzieła. Wiemy, że to na dobry i szczytny cel. Cel, który nie jest abstrakcją, tylko fizycznym i namacalnym dowodem tego, jak wiele może zdziałać elbląska społeczność.

Nasze placówki medyczne, szpitale, hospicjum, są beneficjentami WOŚP już od 25 lat. Sprzęt, który otrzymały, uratował, ratuje i będzie ratować życie i zdrowie tysiącom elblążan rocznie. Respiratory, inkubatory, ultrasonografy, kardiomonitory, łóżka, wózki, materace, podnośniki, samochody do transportu chorych… to tylko kilka pozycji, z wielu innych, którymi obdarowano elbląskie szpitale i hospicjum. Sprzęt, o łącznej wartości prawie 4,5 miliona złotych!

Ten niesamowity wynik, pokazuje możliwości i siłę naszej społeczności. Pokazuje, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zawsze może liczyć na elblążan i naszych wolontariuszy. Co roku gramy w około 50 sztabikach na terenie całego miasta i okolic a ponad 400 wolontariuszy dzielnie patroluje ulice. Oznacza to, że od początku grania WOŚP, zaangażowało się w nią tysiące elblążan. Jest to prawdziwy powód do dumy. Oby ten entuzjazm nigdy w nas nie zgasł i pamiętajcie: gramy do końca świata i jeden dzień dłużej !

Zapraszamy już 14 stycznia 2018 roku do kolejnego XXVI finału WOŚP w Elblągu.

Szef Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Elblągu
Bogusław Milusz