Miasto

plakat

Wśród oskarowych statuetek, czerwonego dywanu i błyskających zewsząd fleszy niełatwo się odnaleźć. Na szczęście Elbląska Orkiestra Kameralna nie ma z tym problemu i już 9 lutego zaprezentuje melomanom muzykę wyróżnioną nie jedną, nie dwoma, ale sześcioma nagrodami Amerykańskiej Akademii Filmowej. 16 lutego kameraliści trafią zaś do serc publiczności muzyką latynoamerykańską. Nie ma to, jak Walentynki z EOK!

Rada Nadzorcza Spółki Tramwaje Elbląskie podczas wczorajszego posiedzenia podjęła uchwałę o powołaniu z dniem dzisiejszym tj. 21.07.2016 r. Pana Andrzeja Sawickiego na Dyrektora. Osobę Pana Andrzeja Sawickiego na to stanowisko rekomendował Radzie Prezydent Witold Wróblewski, biorąc pod uwagę ustalenia komisji konkursowej  oraz własną ocenę kandydata. Nowy Dyrektor powołany został na 5-letnią kadencję.

alejka

Serdecznie zapraszamy do Muzeum Archeologiczno – Historycznego w Elblągu na kolejne spotkanie w Kawiarence Historycznej Clio, które odbędzie się w najbliższy wtorek: 24 listopada 2015 r. o godzinie 17.30, Bulwar Zygmunta Augusta 11 (budynek Gimnazjum).

W Elblągu w 2010 roku, według danych Urzędu Stanu Cywilnego, na świat przyszło 1093 małych elblążan, ale w szpitalach elbląskich chętnie rodziły też kobiety mieszkające poza miastem (1715). W samym grudniu na świat przyszło 246 maluchów, elblążan – 93.

Trzy trasy zjazdowe, dwa wyciągi orczykowe, trasa saneczkowa, snowpark, to tylko niektóre atrakcje oczekujące na fanów zimowych wrażeń na elbląskiej Górze Chrobrego. Nad bezpieczeństwem korzystających z wyciągów czuwać będzie ratownik medyczny oraz służby porządkowe.