Miasto

Według danych elbląskiego Sanepidu do 260 osób wzrosła liczba mieszkańców naszego miasta z potwierdzonym aktualnie zakażeniem koronawirusem. 1028 osób objętych jest kwarantanną, a 34 nadzorem epidemiologicznym. 
Jeśli chodzi o Szpital Miejski to przebywa w nim obecnie 55 pacjentów, w tym 25 na oddziale zakaźnym, 20 na oddziale chorób płuc, 6 na oddziale ginekologiczno-położniczym oraz 4 na OIOM. 
Przypominam o obowiązujących od dziś obostrzeniach, apeluję przede wszystkim do seniorów o pozostanie w domach.

plakat

Wśród oskarowych statuetek, czerwonego dywanu i błyskających zewsząd fleszy niełatwo się odnaleźć. Na szczęście Elbląska Orkiestra Kameralna nie ma z tym problemu i już 9 lutego zaprezentuje melomanom muzykę wyróżnioną nie jedną, nie dwoma, ale sześcioma nagrodami Amerykańskiej Akademii Filmowej. 16 lutego kameraliści trafią zaś do serc publiczności muzyką latynoamerykańską. Nie ma to, jak Walentynki z EOK!

Rada Nadzorcza Spółki Tramwaje Elbląskie podczas wczorajszego posiedzenia podjęła uchwałę o powołaniu z dniem dzisiejszym tj. 21.07.2016 r. Pana Andrzeja Sawickiego na Dyrektora. Osobę Pana Andrzeja Sawickiego na to stanowisko rekomendował Radzie Prezydent Witold Wróblewski, biorąc pod uwagę ustalenia komisji konkursowej  oraz własną ocenę kandydata. Nowy Dyrektor powołany został na 5-letnią kadencję.

alejka

Serdecznie zapraszamy do Muzeum Archeologiczno – Historycznego w Elblągu na kolejne spotkanie w Kawiarence Historycznej Clio, które odbędzie się w najbliższy wtorek: 24 listopada 2015 r. o godzinie 17.30, Bulwar Zygmunta Augusta 11 (budynek Gimnazjum).

W Elblągu w 2010 roku, według danych Urzędu Stanu Cywilnego, na świat przyszło 1093 małych elblążan, ale w szpitalach elbląskich chętnie rodziły też kobiety mieszkające poza miastem (1715). W samym grudniu na świat przyszło 246 maluchów, elblążan – 93.