Wyjątkowa atmosfera i moc atrakcji, czyli Świąteczne Spotkania Elblążan

Wyjątkowa atmosfera i moc atrakcji, czyli Świąteczne Spotkania Elblążan

Wyjątkowa atmosfera i moc atrakcji, czyli Świąteczne Spotkania Elblążan - Wyjątkowa atmosfera i moc atrakcji, czyli Świąteczne Spotkania Elblążan

Świąteczny konwój Coca Coli, jarmark bożonarodzeniowy oraz wspólna wigilia to tylko nieliczne atrakcje, przygotowywane dla mieszkańców naszego miasta podczas Świątecznych Spotkań Elblążan. O zaplanowanych na przedświąteczny weekend przedsięwzięciach poinformowano podczas dzisiejszej konferencji prasowej.  

Tegoroczne Świąteczne Spotkania Elblążan odbędą się na Starym Mieście 17 i 18 grudnia

- "Chcielibyśmy, aby mieszkańcy Elbląga oraz goście mogli ten rodzinny, radosny czas spędzić w wyjątkowej atmosferze. Już dziś więc serdecznie zapraszam do udziału w Świątecznych Spotkaniach Elblążan. Tak, jak w latach poprzednich będzie mnóstwo atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i starszych mieszkańców. Wśród nich nie zabraknie świątecznego jarmarku, wspólnego kolędowania, szopki, czy krainy św. Mikołaja. Kulminacyjnym punktem tych dni będzie oczywiście wigilia dla mieszkańców. W tym roku również zaplanowaliśmy nowe atrakcje. 17 grudnia po raz pierwszy będzie w naszym mieście świąteczny konwój Coca Coli. Elbląg będzie jednym z trzech miast w Polsce, w którym odbędzie się spektakularny event zorganizowany przez firmę Coca Colę" – podkreślał Prezydent Witold Wróblewski.

Nadjeżdża radość – świąteczne ciężarówki Coca Cola w Elblągu!
W ramach kampanii Coca-Cola "Podaruj radość" świąteczne, czerwone ciężarówki zawitają do Elbląga, gdzie 17 grudnia odbędzie się spektakularny event organizowany przez Coca-Cola i Miasto Elbląg. Dwie kultowe ciężarówki Coca-Cola zagoszczą na Placu Katedralnym w Elblągu w godzinach od 15:00 do 22:00. Każda z nich ma prawie 9m długości, ponad 4m wysokości i szerokości, 450-konny silnik i 13-biegową skrzynię. Oświetlone 160 metrami światełek ledowych i ponad 6 tysiącami punktów świetlnych stworzą niepowtarzalną świąteczną atmosferę. Ale na tym nie koniec. Co jeszcze czeka mieszkańców?


- "Podczas tego wyjątkowego wydarzenia odbędzie się koncert Ewy Farny oraz chóru Sound'n'Grace. Będzie można również m.in. zrobić zdjęcie w urokliwym Pokoju Świętego Mikołaja, własnoręcznie przygotować prezent w „fabryce upominków”,  przygotować spersonalizowaną puszkę Coca-Cola, czy sfotografować się z najbliższymi w specjalnej GIF-budce. Dodatkowo, fani nowych technologii będą mogli doświadczyć wirtualnej przejażdżki saniami Świętego Mikołaja zakładając specjalne okulary. Na terenie świątecznego miasteczka Coca-Cola wybudowany zostanie również wyjątkowy Coke Store, w którym każdy będzie mógł kupić oryginalne gadżety marki, np. koszulki, czapeczki, bluzy i inne modne akcesoria. Event zakończy wielki finał pokazu rzeźby lodowej i spektakularne fajerwerkowe show"– wyliczała Agata Kalińska reprezentująca markę Coca Cola.

Świąteczną imprezę poprowadzi Maciej Dowbor.

17 i 18 grudnia 2016 Jarmark Świąteczny
Zarówno 17, jak i 18 grudnia w godzinach od 11.00 do 18.00 dla mieszkańców organizowany jest Jarmark Świąteczny.  To miejsce, w którym  będzie można  kupić dekoracje świąteczne, wigilijne potrawy i wypieki oraz upominki dla najbliższych. Kolorowe kramy rozstawione będą na głównych ulicach Starego Miasta.


- "W tej chwili mamy ponad 60 zgłoszeń od uczestników Jarmarku. Szacujemy, że ostatecznie weźmie w nim udział ok. 100 wystawców. Jarmark zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem Elblążan ze względu na swój odświętny charakter i możliwość atrakcyjnych zakupów przed świętami" – podkreśla Adam Jocz Dyrektor Departamentu Promocji i Kultury.

18 grudnia 2016 – Wigilia i wspólne kolędowanie
Drugi dzień Świątecznych Spotkań Elblążan to możliwość wspólnego  spędzania czasu i  uczestniczenie w wielu wydarzeniach artystycznych.Wspólne świętowanie na placu przy katedrze rozpocznie się występami wokalnymii muzyczny specjalnie przygotowanymi na Świąteczne Spotkania Elblążan  przez dzieci i młodzież z elbląskich szkół i przedszkoli.

Uczestnicy sekcji wokalnych i instrumentalnych działających przy  Młodzieżowym  Domu Kultury zaprezentują  kolędy i utwory świąteczne. Wystąpi również  Chór Cantata, pod batutą Pani Marty Drózdy –Kulkowskiej.

Kulminacyjnym punktem tego dnia będzie oczywiście wspólny opłatek i  Wigilia  mieszkańców. W specjalnie przygotowanych namiotach będzie można skosztować tradycyjnych potraw świątecznych. Nie zabraknie czerwonego barszczu, pierogów, ryb, bigosu.

Po Wigilii na swój koncert zaprosi elbląski wokalista Tomasz Steńczyk. Wraz z powiększonym składem zespołu muzycznego zaprezentuje wyjątkowe aranżacje kolęd.

Dodatkowo na uczestników Świątecznych Spotkań Elblążan czekać będą liczne atrakcje: Kraina św. Mikołaja, niezwykła kula śnieżna, teatr uliczny, parada szczudlarzy, czy szopka bożonarodzeniowa.