Spotkanie z Ministrem

Prezydent Elbląga Witold Wróblewski spotkał się wczoraj z Ministrem Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Markiem Gróbarczykiem. Wizyta w Ministerstwie dotyczyła ustalenia wspólnych przedsięwzięć związanych z realizacją budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną.


Budowa kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną, o którą od lat zabiega elbląski samorząd, to jedno z priorytetowych zadań obecnego rządu. Już w grudniu ubiegłego roku Prezydent Witold Wróblewski podczas spotkania z Ministrem Markiem Gróbarczykiem  zadeklarował swoje wsparcie w przygotowaniu i realizacji inwestycji. Wczorajsze spotkanie było okazją do poinformowania Ministra o podjętych przez Prezydenta działaniach w tym zakresie.

 


„Jak wielokrotnie podkreślałem inwestycja ta ma ogromne znaczenie dla rozwoju nie tylko Elbląga, ale i regionu i kraju, dlatego mam nadzieję, że zostanie ona zrealizowana. W ostatnim czasie odbyłem kilka spotkań w tej sprawie – między innymi z Marszałkami Województwa Warmińsko – Mazurskiego i Pomorskiego oraz dyrektorem Urzędu Morskiego w Gdyni. W Elblągu po raz pierwszy odbyło się również wyjazdowe posiedzenie Rady Oddziału Pomorskiego Krajowej Izby Gospodarki Morskiej, która przyjęła stanowisko popierające to przedsięwzięcie” – podkreśla Prezydent Witold Wróblewski.


Spotkanie było również okazją do omówienia szczegółów kolejnych działań, które realizowane będą przez Prezydenta we współpracy z Ministrem. Jednym z nich jest przygotowywana w Elblągu, ogólnopolska konferencja, pod patronatem Ministra Marka Gróbarczyka podczas której między innymi omówione zostaną aspekty gospodarcze, ekonomiczne i przyrodnicze inwestycji.