Nagrodzeni za pracę na rzecz Elbląga

Laureaci Nagrody Prezydenta za rok  2015

Laureaci Nagrody Prezydenta za rok 2015 - Laureaci Nagrody Prezydenta za rok 2015

Znamy już laureatów nagród Prezydenta Elbląga za rok 2015. Tradycyjnie w wieczór Trzech Króli w Teatrze im. Aleksandra Sewruka odbył  się Koncert Noworoczny, podczas którego Prezydent Witold Wróblewski wręczył nagrody za wybitne osiągnięcia w pracy dla społeczności naszego miasta.

Podczas dzisiejszej Gali wyróżnienia przyznane zostały w 8 kategoriach. W dziedzinie ochrona środowiska nagrodę otrzymała Pani Urszula Małek - Certyfikowany Audytor Wewnętrzny Systemu Zarządzania Środowiskowego. W kategorii działalność gospodarcza laureatem została firma Tramwaje Elbląskie Sp. z o.o. Za działalność oświatową i pedagogiczną wyróżniony został  Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Kazimierza Wiłkomirskiego. W kategorii kultura i sztuka nagrodę otrzymał dr Karol Nawrocki z Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku, który od lat zajmuje się popularyzacją wiedzy o  Elblągu i jego historii.  W dziedzinie służba zdrowia nagrodę otrzymał dr n. med. Marek Pastuszak - specjalista z dziedziny gastroenterologii, pracujący w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu. Laureatami w kategorii opieka społeczna zostali Państwo Elżbieta i Jarosław Ciepłuchowie, którzy od dziesięciu lat pełnią funkcję rodziny zastępczej oraz pogotowia rodzinnego.  Do Związkowego Klubu Sportowego Olimpia Elbląg, który od 70-ciu lat aktywnie uczestniczy w życiu sportowym i społecznym naszego miasta i regionu trafiła nagroda w kategorii sport i turystyka. Ks. Stanisław Błaszkowski – Proboszcz Parafii Św. Mikołaja, otrzymał natomiast nagrodę w kategorii inne dziedziny,  za ochronę dziedzictwa i dbałość o zabytkową katedrę, która dzięki rewitalizacji wieży stała się jedną z największych atrakcji turystycznych Elbląga.

Pełna Informacja o laureatach Nagród Prezydenta za rok 2015

- „To już tradycja, że w wieczór Trzech Króli spotykamy się, aby wręczyć Nagrody Prezydenta, które od ponad ćwierć wieku otrzymują osoby i instytucje, które w sposób szczególny zasłużyły się dla naszego Elbląga. Dziś po raz kolejny możemy być dumni z elblążan, możemy się przekonać, jak wspaniałych  mamy mieszkańców i instytucje, które dzięki ciężkiej pracy, ale również wielkiej pasji i realizacji swoich marzeń przyczyniają się do rozwoju i promocji naszego miasta. Henry Ford powiedział kiedyś, że „Połączenie sił to początek, pozostanie razem to postęp, wspólna praca to sukces”. Dziś bez wahania mogę powiedzieć, że praca wszystkich dzisiejszych laureatów to wielki sukces – nie tylko tych osób i instytucji, ale i całego miasta. Dlatego bardzo serdecznie dziękuję za Państwa dotychczasowe działania, serdecznie gratuluję i wyrażam nadzieję na dalszą współpracę" – mówił podczas dzisiejszego koncertu Prezydent Witold Wróblewski.

Koncert Noworoczny był również okazją do podsumowania minionego roku i zaprezentowania planów na najbliższe miesiące.

Pełna treść wystąpienia Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego

Galę  uświetnił niezwykły koncert zatytułowany „Wariacje Taneczne – tanga, czardasze i walce na solistów i orkiestrę” w wykonaniu Elbląskiej Orkiestry Kameralnej pod batutą Pawła Kotli z udziałem Grzegorza Bożewicza – bandoneon, akordeon, Piotra Malickiego – gitara, Hadriana Filipa Tabęckiego – fortepian. Uczestnicy koncertu wysłuchali między innymi tańce węgierskie, walca „Nad pięknym i modrym Dunajem” J. Straussa, utworów z  filmów: „Ojciec chrzestny”, „Ballada o małym rycerzu”, czy „Czterej pancerni i pies”, a na koniec wspólnie z artystami zaśpiewali „Lulajże Jezuniu”.

Retransmisję wręczenia nagród oraz koncertu elblążanie będą mogli obejrzeć w Telewizji Elbląskiej w niedzielę – 10 stycznia o godz. 16.00.

Galeria zdjęć