Wsparcie dla młodych na innowacyjny biznes

konferencja prasowa
Nawet do 800 tysięcy złotych wsparcia będą mogli otrzymać młodzi ludzie, którzy będą mieli pomysł na innowacyjny biznes. To za sprawą platformy startowej dla nowych pomysłów biznesowych, która jest tworzona w naszym regionie. O szczegółach przedsięwzięcia poinformował Prezydent Witold Wróblewski podczas dzisiejszej konferencji prasowej.
- Na początku września wspólnie z Prezydentami Olsztyna i Ełku oraz Samorządem Województwa podpisaliśmy list intencyjny dotyczący współpracy w ramach tworzenia wspólnych projektów służących rozwojowi przedsiębiorczości i innowacyjności w Województwie Warmińsko-Mazurskim. Celem współpracy jest stworzenie w województwie kompleksowego programu na rzecz inicjowania i rozwoju pomysłów biznesowych typu startup dla młodych ludzi, w ramach tzw. „platformy startowej”. Jeszcze w październiku ma być ogłoszony konkurs na środki unijne, do którego będziemy składali wspólny projekt dotyczący stworzenia platformy startowej- mówił dzisiaj Witold Wróblewski, Prezydent Elbląga.
W ramach projektów pilotażowych w Polsce Wschodniej mają powstać 2-3 platformy startowe. Na ten cel przeznaczone jest 80 mln złotych. Docelowo zaś do 2020 roku na realizację działań w ramach platform startowych oraz na wsparcie innowacyjnych pomysłów przeznaczone będzie 800 mln zł. Z projektu będą mogły skorzystać osoby do 35 roku życia, w szczególności absolwenci szkół wyższych oraz studenci ostatnich lat studiów. Otrzymają oni pełne wsparcie w formie usług biznesowych, marketingowych i technologicznych. Po max. 14 miesięcznym procesie inkubacji wraz z pozytywną rekomendacją animatorów platformy startowej młody przedsiębiorca będzie mógł się ubiegać o bezzwrotną dotację na rozwój firmy, która może wynieść nawet do 800 tys. zł.
- Myślę, że jest to bardzo dobra oferta. Będziemy chcieli, aby młodzi elblążanie złożyli jak najwięcej innowacyjnych projektów. Zależy nam na tym, by w promocję platformy zaangażowały się również elbląskie uczelnie, propagując tę ideę wśród studentów i absolwentów – zaznaczył Prezydent Witold Wróblewski.
Podpisanie umów na realizację projektów pilotażowych planowane jest na styczeń 2016 roku. w marcu natomiast mają ruszyć platformy startowe.