Dzień bez Samochodu

Dzień bez Samochodu
Dziś obchodzimy Dzień bez Samochodu, który wieńczy obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Tradycyjnie już w Elblągu z tej okazji odbył się przejazd rowerowy przez miasto. Kilkudziesięcioosobowa grupa z Wiceprezydentem Jackiem Boruszką udowodniła, że rowery to bardzo dobra alternatywa dla aut.

- "Mamy dziś do przejechania około 14 kilometrów głównymi ulicami naszego miasta. Cieszę się, że jest grupa osób, które zdecydowały się na wzięcie udziału w przejeździe. Nie ukrywam, że trochę się o siebie martwię, bo nie często jeżdżę na rowerze, ale mam nadzieję, że dam radę. Pokażmy wszystkim, że rower może być świetną alternatywą dla samochodu" — mówił Jacek Boruszka, wiceprezydent Elbląga.
Wśród uczestników przejazdu nie zabrakło dzieci i  młodzieży z elbląskich szkół, ale także całych rodzin. Przejazd ulicami Elbląga nie był również jedyną atrakcją tegorocznego Dnia bez Samochodu. Jak co roku Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu zaprosił na co dzień zmotoryzowanych elblążan do skorzystania z bezpłatnej komunikacji miejskiej. Uprawnieniem do bezpłatnych przejazdów jest ważny dowód rejestracyjny samochodu. Co ważne – bezpłatna jazda na dowód rejestracyjny dotyczy nie tylko kierowców, ale również członków ich rodzin.

Także dziś popołudniu w miasto wyruszył historyczny wagon Konstal 5N. Jest to kolejna okazja do przypomnienia przypadającej w tym roku 120. rocznicy uruchomienia komunikacji tramwajowej w Elblągu. Tak jak podczas wakacji, wagon będzie kursował po trasie pętla Saperów – pętla Marymoncka.
Kierunek i godzina odjazdu tramwaju:
Plac Słowiański – pętla Marymoncka (bez przystanków pośrednich)

 •     godz. odjazdów z Placu Słowiańskiego (w kierunku Bażantarni) - 14.00, 16.00, 18.00
 •     godz. odjazdów z pętli Marymoncka (w kierunku Placu Słowiańskiego) - około 14:45, 16:45, 18:45

Plac Słowiański -  pętla Saperów (bez przystanków pośrednich)

 •     godz. odjazdów z Placu Słowiańskiego (w kierunku pętli Saperów) - 15.00, 17.00 oraz godz. 19.00 - ostatni kurs do Pętli Saperów, a następnie zjazd do zajezdni bez pasażerów!
 •     godz. odjazdu z pętli Saperów (w kierunku Placu Słowiańskiego) - około 13:45, 15:45, 17:45

Dzień bez Samochodu

Dzień bez Samochodu

Dzień bez Samochodu

Dzień bez Samochodu

Dzień bez Samochodu

Dzień bez Samochodu

Dzień bez Samochodu

Dzień bez Samochodu

Dzień bez Samochodu

Dzień bez Samochodu

Dzień bez Samochodu - Dzień bez Samochodu