Mistrz Świata Strażaków w Triathlonie u Prezydenta

MIstrz Świata Strażaków w Triathlonie u PrezydentaPrezydent Witold Wróblewski gościł dziś Pana Roberta Karasia - Mistrza Świata Strażaków w Triathlonie. Spotkanie było okazją do pogratulowania elblążaninowi sportowych osiągnięć oraz przekazania życzeń kolejnych sukcesów.

- Mistrzowski tytuł jest potwierdzeniem dotychczasowych Pańskich wyników i osiągnięć sportowych, a także wcześniejszych mistrzowskich tytułów zdobywanych podczas zawodów ogólnopolskich i międzynarodowych. Wszyscy jesteśmy dumni z faktu, iż w naszej lokalnej społeczności mieszka i trenuje osoba o takim harcie  ducha. Pański tegoroczny, największy w dotychczasowej karierze, sukces jest ukoronowaniem włożonego wysiłku i poświęcenia. Wyrażam nadzieję, że jest to początek licznych Pańskich osiągnieć podczas zmagań na najważniejszych międzynarodowych imprezach sportowych – podkreślał Prezydent Witold Wróblewski.
Mistrzostwa Świata Strażaków w Triathlonie na długim dystansie (Firefighter Triathlon Word Championship Roth Germany) odbyły się w Niemczech 12 lipca br. Zawodnicy mieli do pokonania dystans w kategorii IRONMAN: 3,8 km pływania, 180 km jazdy rowerem i 42 biegu. St. str. Robert Karaś, który na co dzień pełni służbę w PSP w Nowym Dworze Gdańskim potrzebował na to 8 godzin, 50 minut i 20 sekund. Jak mówił dziś Mistrz nie było łatwo.
- Były to  bardzo ciężkie zawody, wielu zawodników niestety ich nie ukończyło. Konkurencje odbywały się w temperaturze 31°C. Tym bardziej cieszę się ze zwycięstwa  i  życiowego rekordu.
23 sierpnia Pan  Robert powalczy w Danii w zawodach Ironman o kwalifikację na Mistrzostwa Świata na dystansie długim, które odbywają się na Hawajskiej wyspie Kona. Życzymy powodzenia!

MIstrz Świata Strażaków w Triathlonie u Prezydenta