Dzień Dziecka u Prezydenta

 Dzień Dziecka u Prezydenta O czym marzył Prezydent jak był dzieckiem? Kim chciał zostać w przyszłości? Czy można wydać decyzję, aby wakacje trwały 10 miesięcy, a rok szkolny 2 miesiące? – to tylko niektóre z pytań zadanych Prezydentowi przez najmłodszych mieszkańców miasta, którzy opanowali dziś Urząd Miejski.

Festyn z okazji przypadającego dziś Dnia Dziecka po raz pierwszy odbył się na dziedzińcu Urzędu Miejskiego. Imprezę zainaugurował Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

- Witam Was bardzo serdecznie. Z okazji dzisiejszego święta chciałbym złożyć wszystkim dzieciom najserdeczniejsze życzenia. Życzę Wam wiele radości, uśmiechu, spełnienia marzeń oraz wielu ciekawych przygód i wspaniałych wakacji, które już niedługo rozpoczniecie – zaznaczył.

Na najmłodszych elblążan czekało wiele atrakcji. Były konkursy, w których dzieci musiały wykazać się wiedzą o mieście, występy artystyczne, warsztaty robienia słodkiej biżuterii, pokaz szczudlarzy, czy puszczanie baniek mydlanych. Uczniowie Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług, klasy akademickiej Technikum Ekonomicznego oraz studenci Instytutu Pedagogicznego – Językowego  Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu malowali twarze naszym milusińskim, czesali fryzury oraz uczyli zasad udzielania pierwszej pomocy.  Nie lada gratką – szczególnie dla chłopców był pokaz sprzętu służb mundurowych. Dzieci mogły wsiąść do samochodu Straży Miejskiej, straży pożarnej, czy wojska. To jednak nie wszystko. Wspólne świętowanie było również okazją do poznania Prezydenta i pracy Urzędu. Dzieci zobaczyły gabinet wiceprezydenta Elbląga, mogły zasiąść w prezydenckim fotelu. Pytań podczas zwiedzania ratusza nie brakowało. Co ciekawiło najbardziej naszych gości?

- O czym marzył Prezydent jak był dzieckiem? Kim chciał zostać w przyszłości? Czy można wydać decyzję, aby wakacje trwały 10 miesięcy, a rok szkolny 2 miesiące?

Wielu pytało również z przejęciem, czy to tu urzęduje Pierwsza Dama oraz gdzie jest gabinet Premier Ewy Kopacz?

Dzieci odwiedziły także salę obrad, w której odbywają się sesje Rady Miejskiej i przez chwilę mogły wczuć się w rolę radnych. Pytane o pomysły jakie chciałyby zrealizować w mieście wskazywały między innymi budowę aquaparku, placów zabaw, czy siłowni dla dzieci.

Wszystkie maluchy, które odwiedziły dziś Urząd obdarowane zostały słodkimi niespodziankami.