Wyróżnieni za kręcenie kilometrów dla Elbląga

Wyróżnieni za kręcenie kilometrów dla Elbląga

Elbląg po raz pierwszy wziął udział w rywalizacji o tytuł „Rowerowej Stolicy Polski”. Zabawa trwała przez cały wrzesień, a rowerzyści wykręcili dla naszego miasta 60739 kilometrów. To dało Elblągowi 23 miejsce w gronie 44 miast. Prezydent Elbląga Witold Wróblewski we wtorek wyróżnił rowerzystów, którzy wykręcili najwięcej kilometrów dla naszego miasta.

Głównymi celami rywalizacji o tytuł „Rowerowej Stolicy Polski” są: propagowanie aktywnego wypoczynku, promocja turystyki rowerowej oraz promocja jazdy rowerem jako alternatywnego środka transportu. Do tegorocznej edycji zabawy, organizowanej przez miasto Bydgoszcz, zgłosiły się 44 miasta, w tym po raz pierwszy Elbląg.

Rywalizacja trwała przez cały wrzesień. Wszyscy, którzy jeżdżą na rowerze i są posiadaczem telefonu komórkowego, mogą wziąć udział w zabawie. Rowerzyści pobierali specjalnie stworzoną na potrzeby rywalizacji darmową aplikację, która rejestrowała trasy i ich długości. Uczestnik sam decydował, dla którego z miast „kręci kilometry”.

Rowerzyści kręcili kilometry dla Elbląga codziennie, także podczas indywidualnych wycieczek, przez cały wrzesień. Były również okazje do udziału w grupowym pokonywaniu kolejnych kilometrów podczas akcji zorganizowanych między innymi przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu (dziękujemy!): wycieczek rowerowych wzdłuż Nogatu i do wsi Marynowy oraz podczas przejazdu rowerowego przez miasto z okazji Dnia bez samochodu i Narodowego Dnia Sportu.   

Rowerzyści przejechali dla Elbląga 60739 km, co dało 23 miejsce. We wtorek Prezydent Elbląga Witold Wróblewski spotkał się z osobami, które wykręciły najwięcej kilometrów dla naszego miasta. W spotkaniu, które odbyło się w reżimie sanitarnym, wziął udział również radny Marek Kamm, który promował rywalizację podczas Miejskich Wycieczek Rowerowych, organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Podczas spotkania pan prezydent gratulował uczestnikom rywalizacji osiągniętych wyników i dziękował za udział w akcji. Mówił również o dofinansowaniu unijnym zdobytym na budowę w Elbląg nowych ścieżek rowerowych na ul. Kościuszki i Agrykola oraz modernizacji Parku Dolinka. Uczestnikom spotkania wręczył m.in. koszulki kolarskie.

Wśród pań najwięcej kilometrów dla Elbląga przejechały na rowerach: Agnieszka Siemież – 816 km; Aneta Szatewicz – 731 km i Katarzyna Szatewicz – 727 km. Wśród mężczyzn najlepsze wyniki osiągnęli: Robert Bierzyński – 2638 km, Zenon Wosiek – 2530 km i Mateusz Bober – 2362 km.

Zwycięzcami są wszyscy. Dziękujemy za każdy przejechany kilometr. Kampania „Rowerowa stolica Polski” motywuje mieszkańców do zdrowej sportowej rywalizacji i wspólnej zabawy propagującej aktywny tryb życia.

Warto wspomnieć o ekologicznym znaczeniu tej rywalizacji. Jak poinformował organizator główny, miasto Bydgoszcz, uczestnicy rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski w całej Polsce zmniejszyli tzw. ślad smogowy, czyli emisję dwutlenku węgla do środowiska, o 134 tony.

Tytuł Rowerowej Stolicy Polski zdobyła Nowa Sól.

Wyróżnieni za kręcenie kilometrów dla Elbląga

 

Wyróżnieni za kręcenie kilometrów dla Elbląga

Wyróżnieni za kręcenie kilometrów dla Elbląga

Wyróżnieni za kręcenie kilometrów dla Elbląga

Wyróżnieni za kręcenie kilometrów dla Elbląga

Wyróżnieni za kręcenie kilometrów dla Elbląga

Wyróżnieni za kręcenie kilometrów dla Elbląga

Wyróżnieni za kręcenie kilometrów dla Elbląga

Wyróżnieni za kręcenie kilometrów dla Elbląga

Wyróżnieni za kręcenie kilometrów dla Elbląga