Nowy dyrektor EPT

Nowy dyrektor EPT

Nowy dyrektor EPT - Nowy dyrektor EPT

Urszula Małek pokieruje Elbląskim Parkiem Technologicznym. To efekt wygranego konkursu ogłoszonego przez Prezydenta Witolda Wróblewskiego. Funkcję dyrektora EPT obejmie w pierwszych dniach sierpnia br.

- Pani Małek zaprezentowała podczas konkursu wizję rozwoju EPT, która bardzo mi się spodobała. Mam nadzieję, że uda ją się zrealizować. Funkcja ta jest na pewno bardzo trudna, ale wierzę, że wiedza, kompetecje i dotychczasowe doświadczenie zawodowe będą gwarantem dobrej współpracy i rozwoju Parku. Zawsze podkreślałem, że EPT to nie tylko powierzchnie do wynajęcia, ale przede wszystkim kreowanie nowej myśli, innowacyjności i ścisła współpraca z przedsiębiorcami i światem nauki – podkreślał Prezydent Witold Wróblewski podczas dzisiejszej konferencji prasowej dot. wyniku konkursu na dyrektora EPT.

- Elbląski Park Technologiczny to dość specyficzny twór. To styk przedsiębiorczości, przemysłu z nauką i edukacją. To miejsce, w którym mogą „dziać się” rzeczy tworzące przyszłość – mówił Edward Pietrulewicz, wiceprezydent Elbląga.

- Uważam, że jest to bardzo dobra kandydatka. Urszula Małek jest absolwentką Politechniki Łódzkiej – Wydział Chemii Spożywczej i Biotechnologii. Ukończyła również studia podyplomowe na Politechnice Gdańskiej na Wydziale Zarządzania i Ekonomii - Kierunek Menedżersko – Prawny oraz na Uniwersytecie Gdańskim kierunek Auditing Ekologiczny. Posiada wiele uprawnień i certyfikatów. Jest  między innymi audytorem wiodącym systemu Zarządzania Środowiskowego ISO oraz audytorem wiodącym systemu Zarządzania energią. Ukończyła również wiele szkoleń resortowych z zakresu ochrony środowiska, w tym z zastosowania OZE i społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw. Pani Urszula Małek ma także bardzo bogate doświadczenie zawodowe. Od 2002 roku prowadzi własną działalność gospodarczą. Jako specjalista ds. ochrony środowiska współpracuje z firmami produkcyjnymi i serwisowymi przemysłu ciężkiego, wykonuje również raporty ocen oddziaływania na środowisko. Wcześniej pracowała również między innymi w Elbląskich Zakładach Energetycznych, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej, czy Elzam Holding. Od 2016 roku jest także członkiem Rady Nadzorczej Zakładu Utylizacji Odpadów w Elblągu – wyliczał Prezydent.

Funkcję dyrektora EPT Urszula Małek obejmie w pierwszych dniach sierpnia, kiedy to zakończy prowadzoną działalność gospodarczą i umowy, które w ramach niej realizuje z różnymi firmami.

- Ustawa o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne zakazuje pełnienia funkcji dyrektora i jednocześnie prowadzenia firmy, w związku z tym muszą zostać dopięte wszelkie formalności, aby Pan Prezydent mógł oficjalnie powołać nową Panią dyrektor - mówił Dariusz Ostrowski Dyrektor Departamentu Przedsiębiorczości, Nadzoru Właścicielskiego i Analiz Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Do tego czasu obowiązki dyrektora powierzone zostały Pani Agnieszce Owsianko – pracownikowi Elbląskiego Paru Technologicznego.

Nowy dyrektor EPT

Nowy dyrektor EPT - Nowy dyrektor EPT