Seniorze - w każdy wtorek wybierz „Kierunek: Zdrowie”

Seniorze - w każdy wtorek wybierz „Kierunek: Zdrowie”

Seniorze - w każdy wtorek wybierz „Kierunek: Zdrowie” - Seniorze - w każdy wtorek wybierz „Kierunek: Zdrowie”

Pod hasłem „Ruszaj się i ciesz się zdrowiem” już 23 kwietnia rozpocznie się trzeci cykl popularnych wśród elbląskich seniorów bezpłatnych spotkań w ramach kampanii prozdrowotnej pn. „Kierunek: Zdrowie”.

- Kampanię „Kierunek: Zdrowie” organizujemy już po raz trzeci. Jej celem jest przekazanie seniorom wiedzy na temat zdrowego odżywiania i aktywnego trybu życia. Ważne jest również to, aby  osoby starsze nie były same, by wyszły z domów. Wiemy, że dzięki poprzednim edycjom nawiązały się  nowe przyjaźnie  - i to jest ogromna wartość tych spotkań. Już dziś więc serdecznie zapraszam Państwa do udziału. Mam nadzieję, że w tym roku przygotowane zajęcia i warsztaty również  spotkają się z zainteresowaniem mieszkańców Elbląga  – podkreśla Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Podczas tegorocznych wykładów, warsztatów  oraz  zajęć taneczno - ruchowych specjaliści  przekażą seniorom wiedzę między innymi na temat tego, jak dbać o serce i stawy. Będą również zajęcia na temat ziół,  wiosny w ogrodzie oraz warsztaty ze stylistką. Spotkaniom towarzyszyć będą degustacje zdrowej żywności.

Spotkania odbywać się będą przez sześć tygodni - co wtorek, od 23 kwietnia do 28 maja w godz. 13.00 – 15.00. Pierwsze pięć spotkań, odbędzie się w hali sportowo – widowiskowej MOSiR przy Al. Grunwaldzkiej 135, ostatnie natomiast w Kamieniczkach Elbląskich przy ul. Św. Ducha 3-4.  Z  uwagi na charakter zajęć prosimy o luźny, sportowy ubiór i obuwie.

Organizatorem kampanii jest Witold Wróblewski Prezydent Elbląga, współorganizatorem Elbląska Rada Seniorów, a partnerem Szpital Miejski im. św. Jana Pawła II w Elblągu.