Koncert Noworoczny

W najbliższą niedzielę poznamy laureatów nagród Prezydenta Elbląga za rok 2018. Tradycyjnie już w wieczór Trzech Króli w Teatrze im. Aleksandra Sewruka odbędzie się Koncert Noworoczny, podczas którego Prezydent Witold Wróblewski wręczy nagrody za wybitne osiągnięcia w pracy na rzecz społeczności naszego miasta za ubiegły rok.

 

Po raz pierwszy Nagrody Prezydenta przyznane zostały w 1991 roku. Do tej pory wyróżnienie to otrzymało 209 laureatów indywidualnych i zbiorowych. W sobotę do tego zacnego  grona dołączy kolejnych dziesięciu nagrodzonych, którzy otrzymają wyróżnienia w dziedzinach: kultura i sztuka, działalność gospodarcza, działalność oświatowa i pedagogiczna, ochrona środowiska, służba zdrowia, opieka społeczna, sport i turystyka oraz w kategorii inne. Prezydent przyznał również nagrodę specjalną.

Galę uświetni koncert Krystyny Prońko z zespołem. 

Pierwsza część niedzielnego Koncertu Noworocznego, podczas której wręczone zostaną Nagrody Prezydenta transmitowana będzie na żywo w telewizji TRUSO.TV (kanał 140 w sieci Vectra), na stronie internetowej Telewizji TRUSO oraz na profilu facebookowym Miasta Elbląg i TRUSO.TV. Początek transmisji o godz. 18.00.