Nagrody Prezydenta za rok 2017 przyznane!

Koncert Noworoczny

Koncert Noworoczny - Koncert Noworoczny

Znamy już laureatów Nagród Prezydenta Elbląga za rok 2017. Tradycyjnie w wieczór Trzech Króli w Teatrze im. Aleksandra Sewruka odbył  się Koncert Noworoczny, podczas którego Prezydent Witold Wróblewski wręczył nagrody za wybitne osiągnięcia w pracy na rzecz społeczności i rozwoju naszego miasta.

 

- „To już tradycja, że w wieczór Trzech Króli spotykamy się, aby poznać laureatów Nagród Prezydenta. Od ponad ćwierć wieku otrzymują je osoby i instytucje, które w sposób szczególny zasłużyły się dla Elbląga. Jak powiedział Abraham Linkoln „To piękne, gdy człowiek może być dumny ze swojego miasta, ale jeszcze piękniej, gdy miasto może być dumne z niego”.  Dziś jest właśnie ten wieczór, kiedy w sposób szczególny możemy być dumni z naszych mieszkańców i jest mi niezmiernie miło, że za chwilę będę miał przyjemność nagrodzić kolejne osoby i instytucje, z którymi na co dzień działamy na rzecz Elbląga" – mówił podczas dzisiejszego koncertu Prezydent Witold Wróblewski.

Nagrody Prezydenta za rok 2017 przyznane zostały w 9 kategoriach. W dziedzinie działalność oświatowa i pedagogiczna nagrodę otrzymał Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 1. W kategorii działalność gospodarcza laureatem został Pan Stanisław Rosnowski – założyciel firmy ELSTAR. Za działalność na rzecz ochrony środowiska wyróżnione zostało IV Liceum Ogólnokształcące. W kategorii kultura i sztuka nagrodę otrzymały zespoły Szalone i Szalone Małolaty z Młodzieżowego Domu Kultury. W dziedzinie służba zdrowia nagrodę otrzymała Pani doktor Mariola Turek - Stępień, Kierownik Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego Szpitala Miejskiego. Laureatem w kategorii opieka społeczna została Pani Mirosława Grochalska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w latach 2007 - 2017. Do Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego Oddział Ziemi Elbląskiej trafiła nagroda w kategorii sport i turystyka. W kategorii Inne nagrodę otrzymał Pan Bogdan Frieske, Prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Dzielnicy Próchnik. Nagrodę specjalną otrzymała natomiast Pani Marta Gałuszewska zwyciężczyni 8 edycji telewizyjnego talent show „The Voice of Poland”.


Pełna Informacja o laureatach Nagród Prezydenta za rok 2017


Koncert Noworoczny był również okazją do podsumowania minionego roku i zaprezentowania planów na najbliższe miesiące.

- „Rok 2017, który był jednocześnie rokiem jubileuszu 780-lecia Elbląga był bardzo dobrym czasem dla naszego miasta. Świadczą o tym przede wszystkim liczne sukcesy mieszkańców, odniesione praktycznie w każdej dziedzinie naszego życia. Wiele z nich znalazło swoje odzwierciedlenie w postaci przyznanych nagrodach. To właśnie elblążanie swoimi dokonaniami dostarczali nam wiele radości, wzruszeń i powodów do dumy. (...) Przypominając ubiegłoroczne sukcesy elblążan nie sposób nie odnieść się również do rozwoju  miasta, który jest  efektem naszej wspólnej pracy. Rok 2017 był czasem dalszej stabilizacji sytuacji finansowej miasta. Nie zaciągnęliśmy żadnych zobowiązań i zmniejszyliśmy zadłużenie. Z planowanego na 2015 rok długu publicznego, wynoszącego ponad 75% na dzień 15 listopada 2017 roku wynosi on 51%. Mimo prowadzonej oszczędnej polityki udało się wykonać wiele działań, które wpływają na podniesienie komfortu życia mieszkańców. Było to możliwe dzięki kolejnym pozyskanym funduszom zewnętrznym. Od początku tej kadencji ze środków unijnych i ministerialnych pozyskaliśmy już ponad 217 mln złotych. (...) Jaki będzie ten nowy, 2018 rok dla naszego miasta, tak naprawdę zależeć będzie od nas wszystkich. Mamy wiele planów i zamierzeń. Zróbmy więc wszystko, aby dzięki wspólnej pracy udało nam się zrealizować nasze marzenia o rozwoju Elbląga. Johann Wolfgang von Goethe mówił, że „Cokolwiek potrafisz lub myślisz, że potrafisz, rozpocznij to. Odwaga ma w sobie geniusz, potęgę i magię". W Nowym Roku życzę więc i Państwu i sobie odwagi do podejmowania nowych wyzwań i samych trafnych decyzji. Niech będzie to czas spełnienia śmiałych planów zarówno tych osobistych, jak i zawodowych. Życzę również zdrowia, radości i pomyślności we wszystkich dziedzinach życia.
Niech będzie to dobry rok zarówno dla Państwa, jak i dla naszego miasta”
– zaznaczył Prezydent.

Pełna treść wystąpienia Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego

Galę uświetnił koncert pt. „Muzyka Świata” w wykonaniu Marcina Wyrostka i Elbląskiej Orkiestry Kameralnej pod batutą Rafała Janiaka.

Podczas koncertu wystąpił również Chór Dziecięcy Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych oraz laureaci nagród - zespoły Szalone i Szalone Małolaty oraz Marta Gałuszewska.


Retransmisję wręczenia nagród oraz koncertu elblążanie będą mogli obejrzeć w Truso.TV w niedzielę – 7 stycznia o godz. 18.00.

Koncert Noworoczny

Koncert Noworoczny

Koncert Noworoczny

Koncert Noworoczny

Koncert Noworoczny

Koncert Noworoczny

Koncert Noworoczny

Koncert Noworoczny

Koncert Noworoczny

Koncert Noworoczny

Koncert Noworoczny

Koncert Noworoczny

Koncert Noworoczny

Koncert Noworoczny

Koncert Noworoczny

Koncert Noworoczny

Zobacz pełną galerię zdjęć z Konceru Noworocznego