XI Bieg Piekarczyka za nami

XI Bieg Piekarczyka za nami

XI Bieg Piekarczyka za nami - XI Bieg Piekarczyka za nami

Prawie 1000 zawodników w biegu głównym i 300 w dziecięcych biegach towarzyszących rywalizowało w jedenastej edycji Elbląskiego Ulicznego Biegu Piekarczyka. Zwyciężył Valeriy Pavlichuk z Kaliningradu, który pokonał 10 km w 33,24 minuty.

- Bieg Piekarczyka na stałe wpisał się w kalendarz imprez sportowych nie tylko w naszym mieście, ale i w kraju. Z roku na rok bierze w nim udział coraz więcej zawodników. To wspaniałe wydarzenie sportowe i promocyjne. Wszystkim życzę powodzenia – mówił podczas startu Prezydent Witold Wróblewski.

Tradycyjnie już w Biegu Piekarczyka brali udział przedstawiciele miast partnerskich. W tym roku gościliśmy delegacje z Compiegne, Bałtijska i Kaliningradu. Najstarszym uczestnikiem tegorocznego biegu Michael Etienne z francuskiego Compiegne. 75-letni Francuz bierze udział w Biegu Piekarczyka nieustannie od pierwszej edycji. Najmłodszymi uczestnikami natomiast były dzieci w wózkach pchanych przez rodziców.

Startujący w biegu głównym mieli do pokonania dystans 10 kilometrów. Najszybciej w czasie 33,24 pokonał go Valeriy Pavlichuk z Kaliningradu, naszego miasta partnerskiego. Drugi na mecie stawił się elblążanin Marcin Spustek, a trzeci Michał Prusinowski z Braniewa. Wśród Pań najlepsza w klasyfikacji generalnej okazała się Magdalena Dias z Gdyni, drugie miejsce wywalczyła Magdaalena Trzeciak z Olsztyna, a trzecie Natalia Ruchlewicz ze Sztumu.

Szczegółowe wyniki XI Biegu Piekarczyka

- Gratuluję wszystkim uczestnikom - dla mnie każdy z Was jest zwycięzcą, szczególne słowa uznania dla tych, którzy pokonali ten bieg najszybciej. Wszystkim bardzo dziękuję za emocje, zdrową konkurencję i fantastyczną promocję Elbląga. Wielkie podziękowania dla kibiców, którzy dopingowali na trasie zawodników. Szczególne słowa uznania kieruję do organizatora biegu – Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, dzięki któremu impreza przebiegła sprawnie i bezpiecznie  oraz do sponsorów, którzy  nas wsparli. Do zobaczenia za rok! – mówił Prezydent podczas zamknięcia biegu.

Galeria zdjęć

Organizatorami XI Elbląskiego Ulicznego Biegu Piekarczyka byli: Urząd Miejski w Elblągu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, natomiast współorganizatorem Szkoła Podstawowa nr 16. Patronat honorowy nad imprezą objął Witold Wróblewski – Prezydent Elbląga. Głównym sponsorem Biegu Piekarczyka był GE Power, a sponsorami strategicznymi: FLSmidth Maag Gear oraz Salon Łazienkowy Awangarda.