Medal na Bieg Niepodległości już gotowy!

medal

medal - medal


Każdy, kto ukończy Bieg Niepodległości, otrzyma pamiątkowy medal. Nawet dzieci, startujące w biegu towarzyszącym. W zawodach mają też wystartować weterani misji wojskowych, a przed biegiem minutą ciszy ma być uczczona pamięć żołnierzy z Elbląga i okolic, którzy zginęli na misjach.

Do Biegu Niepodległości pozostało niewiele ponad miesiąc. Zapisy przyjmowane są do 2 listopada przez stronę internetową, po tym terminie udział będzie można zgłosić w dniu zawodów (w tym wypadku opłata dla osób dorosłych wzrośnie z 30 do 50 zł).

Organizatorzy – Stowarzyszenie Krzewienia Sportu EL Aktywni, prezydent Elbląga oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji – przewidzieli w biegu głównym (10 km), sztafetach (3 razy 3333 m) i biegu towarzyszącym (3333 m) miejsce dla 500 osób. Odbędzie się także bieg dzieci. Każdy uczestnik imprezy, bez względu na dystans i kategorię, otrzyma na mecie pamiątkowy medal, który prezentujemy na zdjęciu obok.

- Bieg jest połączony z miejskimi obchodami Święta Niepodległości, będzie więc przygotowana odpowiednia oprawa i orkiestra wojskowa. Pracujemy nad tym, by w zawodach wzięli udział weterani misji wojskowych. Chcemy też przed biegiem uczcić pamięć żołnierzy poległych na misjach, którzy mieszkali w Elblągu i okolicach. Podczas imprezy będzie też prowadzona akcja charytatywna – mówi Tadeusz Sznaza ze stowarzyszenia EL Aktywni.

Przypomnijmy, że bieg główny na dystansie 10 km odbędzie się ulicami: Teatralną, Robotniczą, Pocztową, Rycerską, Tysiąclecia, Hetmańską, Armii Krajowej, 12 Lutego i ponownie Teatralną, gdzie będzie start i meta. Wpisowe w zależności od wieku to 20 lub 30 zł. Każdy, kto ukończy bieg, będzie miał szans wygrać jedną z nagród. Najlepsi otrzymają nagrody finansowe, w zależności od miejsca od 50 do 300 zł.