Pobij rekord Biegu Niepodległości

biegamy

biegamy - biegamy


Elblążanie po raz kolejny będą obchodzić Święto Niepodległości w biegu. Organizatorzy liczą na to, że w zawodach 11 listopada weźmie udział co najmniej 500 osób. Sądząc po tempie, w jakim przybywa osób na liście startowej, taka frekwencja jest do osiągnięcia. Możesz się do tego przyczynić!

Pomysł na sportowe uczczenie rocznicy odzyskania niepodległości narodził się w naszym mieście dwa lata temu wśród grupy biegaczy spotykających się w Bażantarni.

- A może 11 listopada pobiegniemy wspólnie ulicami Elbląga, weźmiemy flagi, biało-czerwone baloniki i może uda się namówić jeszcze kilka osób... Od takiej rozmowy w Bażantarni to się chyba zaczęło – wspomina dziś Wojciech Bartnicki, jeden z animatorów biegania w Elblągu i pomysłodawca organizowania Biegu Niepodległości w Elblągu. Jeszcze w koleżeńskiej formule bieg zgromadził w 2014 roku około 50 osób. Internauci żywiołowo komentowali imprezę „Dlaczego tak słabo wypromowany bieg!” „Szkoda, że nie było nigdzie informacji”.

W 2015 roku stowarzyszenie EL Aktywni stworzyło już prawdziwe sportowe wydarzenie.  Na starcie Biegu Niepodległości stanęło 270 osób! Trasę wytyczono w ścisłym centrum Elbląga ze startem i metą przy Parku Planty.

Tegoroczna edycja odbędzie się pod patronatem prezydenta Elbląga, na starcie ma stanąć co najmniej 500 osób. Elblążanie podobnie jak mieszkańcy innych miast będą mieli okazję spędzić 11 listopada aktywnie.

- Wojtek Bartnicki zainspirował wszystkich rok wcześniej, w 2015 wspólnymi siłami ale także przy udziale sponsorów i mediów udało się stworzyć dużą biegową imprezę. Teraz wyznaczyliśmy sobie kolejny cel, chcemy razem z prezydentem Elbląga zachęcić jeszcze więcej elblążan do startu w Biegu Niepodległości 2016 – mówi Tadeusz Sznaza z zarządu Stowarzyszenia Krzewienia Sportu EL Aktywni.

Zapisy na Bieg Niepodległości trwają od kilku tygodni. Organizatorzy postanowili wprowadzić trzy ważne zmiany, aby zachęcić elblążan do startu: jest nowa trasa, zmniejszono opłatę dla osób poniżej 18. roku życia i zrezygnowano z limitu uczestników. Oznacza to, że na starcie tegorocznego Biegu Niepodległości może pojawić się naprawdę wiele osób.

Aktualności na temat Biegu Niepodległości pojawiają się na oficjalnym profilu biegu na Facebooku.

https://www.facebook.com/BiegNiepodleglosci.Elblag/

Link do zapisów na zawody: https://elektronicznezapisy.pl/event/571.html