MOSiR zaprasza na sztukę oddechu z Jogą

joga

joga - joga
Joga to łagodne ćwiczenia rozciągające i relaksacyjne, techniki oddechowe oraz nauka medytacji, które pomogą nam złagodzić napięcie oraz sprawią, że poczujemy się odprężeni i zrelaksowani. W ramach akcji „Wakacje z MOSiR-em” na elbląskim lodowisku ruszają bezpłatne warsztaty „Sztuka oddechu z Jogą.

Kto z nas nie czuje zmęczenia po ciężkim dniu pracy. A kiedy dochodzą do tego jeszcze stres i wyczerpanie organizmu, to zazwyczaj sięgamy po kawę, napoje energetyczne, a coraz częściej także i leki. Tymczasem, w takich sytuacjach możemy sobie pomóc bez stosowania używek czy farmakologii. Okazuje się, że zbawienne dla organizmu są odpowiednie techniki oddechowe. A że wakacje to doskonały moment, by zadbać o swoje zdrowie, dlatego też Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na bezpłatne warsztaty pn. „Sztuka oddechu z Jogą.

 

Warsztaty poprowadzą Anna i Ahmed Alalawi, trenerzy i nauczyciele jogi, gotowania wegetariańskiego oraz wolontariusze. Podczas półtoragodzinnych zajęć trenerzy zaprezentują łagodne ćwiczenia rozciągające i relaksacyjne, naukę medytacji, praktyczne zastosowanie technik oddechowych oraz sposoby jak radzić sobie ze stresem i negatywnymi stanami umysłu. Podczas warsztatów dowiemy się czym jest „chwila obecna", nauczymy się jak na co dzień złagodzić napięcia zarówno na poziomie fizycznym jak i psychicznym, a także  jak być dynamicznym, odprężonym, mieć silne ciało i więcej radości w sobie.

- Łącząc techniki oddechowe, kombinację asan oraz medytację stworzymy podstawę do dalszych praktyk, dzięki którym podwyższymy poziom energii, dynamizmu i entuzjazmu - twierdzi Anna Alalawi, trener i nauczyciel jogi. - Pozwoli nam to utrzymać zdrowy umysł i ciało wolne od stresu, poprawić pamięć i koncentrację, polepszyć kondycję naszego zdrowia, oraz relacje międzyludzkie. A co więcej skutecznie radzić sobie z naszymi emocjami. Dlatego pozwól sobie na to niezwykłe doświadczenie, sprawdź sam i przyjdź na zajęcia.

W czasie wakacji zaplanowano trzy terminy zajęć. Pierwsze odbędą się w czwartek 28 lipca, a dwa kolejne 4 i 11 sierpnia. Warsztaty odbywać się będą o godz. 14:30 w sali fitness na lodowisku Helena przy ul. Karowej 1. By uczestniczyć w zajęciach naprawdę nie trzeba wiele. Wystarczą dobre chęci, wygodne ubranie, kocyk, karimata oraz woda do picia. Dodatkowo, warto zabrać ze sobą dobry nastrój. Zapisy na zajęcia przyjmowane są drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Więcej informacji można także uzyskać pod nr telefonu 516-426-963.

Tekst i fot. MOSiR