Do Bażantarni i na Modrzewinę rowerami

rowery

rowery - rowery


Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w ramach akcji „Wakacje z MOSiR-em” zaprasza do udziału w wycieczce rowerowej po okolicach Elbląga. Tym razem miłośnicy dwóch kółek odwiedzą park Bażantarnia i Modrzewinę. Start w niedzielę (3 lipca) o godz. 10:00.  

- W trakcie wycieczki przewidywane są przerwy na jedzenie oraz robienie zdjęć, a każdy z uczestników powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru - informuje Marek Kamm z Działu Organizacji Imprez Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę i klucze. Szczególnie zalecamy posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę.

Niedzielna wycieczka będzie przebiegała po drogach utwardzonych i gruntowych. Organizatorzy tradycyjnie zalecają jazdę na rowerach górskich, trekingowych lub miejskich wyposażonych w przerzutki. Dla pierwszych 50 osób przygotowano mapy rowerowego szlaku GreenVelo. Tempo jazdy będzie bardzo spokojne, turystyczne, w granicach od 12 do 15 km na godzinę.

Do udziału w wycieczce organizatorzy zapraszają całe rodziny. Start w niedzielę (3 lipca) o godz. 10.00. z Miejsca Odpoczynku Rowerzystów (MOR-a) GreenVelo przy wodospadach na Kumieli (ul. Kościuszki). Dystans ok. 21 km. Zakończenie jazdy na placu przy skrzyżowaniu ulicy Ogólnej, Odrodzenia i Płk. Dąbka (przy CH Ogrody). Czas trwania imprezy to około 3 godzin Udział w wycieczce jest bezpłatny. Szczegółowy regulamin wycieczki znajduje się na stronie MOSiR.

Tekst i fot. MOSiR