W hali lodowiska nudy nie ma

na rolkach

na rolkach - na rolkach


Treningi na rolkach, tenis stołowy czy zawody sprawnościowe - to tylko niektóre zajęcia jakie organizowane są w hali lodowiska Helena. To pokazuje, że obiekt Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji nie tylko zimą tętni życiem.

Choć sezon łyżwiarski na dobre się już zakończył to elbląskie lodowisko Helena nadal tętni życiem. Codziennie z obiektu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji korzystają zarówno dzieci jak i dorośli. Głównie odbywają się tu treningi na rolkach, choć nie brakuje chętnych do gry w tenisa czy zajęć fitness. A to jeszcze nie wszystko, bo podobnie jak w latach poprzednich w czasie letniej przerwy od zajęć szkolnych MOSiR udostępni halę lodowiska dla dzieci i młodzieży, która wakacje spędza w mieście.

- Po krótkiej przerwie spowodowanej drobnymi naprawami i pracami konserwatorskimi w maju płyta lodowiska ponownie udostępniona została dla mieszkańców - mówi Marek Wnuk, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - A to oznacza, że od ponad miesiąca odbywają się na niej zajęcia z jazdy na rolkach. W budynku lodowiska cały czas funkcjonują zarówno sala do tenisa stołowego jak i sala fitness. Tak więc codziennie odwiedzają nas grupy elblążan.

Największym zainteresowaniem cieszą się zajęcia na rolkach. Codziennie w treningach uczestniczą dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 19, młodzież z UKS Szóstka Elbląg trenująca łyżwiarstwo figurowe oraz młodzi hokeiści z UKS Wikingowie. Z tafli korzystają także dorośli zrzeszeni w EKH Wiking.

Pod koniec maja na lodowisku odbyły się także zawody zorganizowane w ramach Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny, których organizatorami były elbląski Lazarus oraz MOSiR. W zawodach wystartowało 80 zawodników: z Górowa Iławeckiego, Pieniężna, Kwietniewa i Elbląga. Uczestnicy festynu rywalizowali w turnieju tenisa stołowego, grze w bule, kręglach oraz rzucie do celu.  Natomiast w połowie czerwca w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży na lodowisku odbędzie się jedna z konkurencji trójboju nowoczesnego.

A to dopiero początek działań na lodowisku Helena. Wraz z początkiem wakacji na obiekcie MOSiR prowadzone będą zajęcia dla dzieci które w czasie wakacji pozostaną w Elblągu. Dla nich tradycyjnie przygotowano gry i zabawy, turnieje tenisowe oraz boisko do koszykówki ulicznej.

Tekst i fot. MOSiR