LOGBARTRANS odrobił ligowe zaległości

liga

liga - liga


Do trzech punktów wzrosła przewaga zespołu LOGBARTRANS nad ich najgroźniejszym rywalem AKS Solidarność. Stało się tak po tym jak lider tabeli najpierw ograł 3:0 Merkurego Elbląg, a następnie w zaległym meczu 11. kolejki uporali się z ekipą KAM, także zwyciężając 3:0.

Na dwie kolejki przed zakończeniem rundy zasadniczej w Awangarda Volley Lidze organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, mamy coraz mniej niewiadomych. Wszystkie znaki wskazują, że do fazy play off z pierwszego miejsca przystąpią siatkarze zespołu LOGBARTRANS. Natomiast  na drugim biegunie tabeli, niemal pewnym jest to iż w dalszej fazie rozgrywek nie zobaczymy już drużyny Merkury Elbląg, która ma już tylko iluzoryczne szanse na zajęcie miejsca w pierwszej ósemce. Kto jeszcze podzieli ten sam los przekonamy się w najbliższych meczach.

Tymczasem, miniona kolejka była bardzo pracowita dla siatkarzy zespołu LOGBARTRANS. Obrońcy mistrzowskiego tytułu najpierw, zgodnie zresztą z planem, zagrali z Merkurym Elbląg, a następnie rozegrali zaległy pojedynek z ekipą KAM. Wracając do pierwszej konfrontacji, to mecz z Merkury był jednostronnym widowiskiem, w którym od początku do końca ton grze nadawał LOGBARTRANS. Dwa pierwsze sety zakończyły się wynikiem 25:18. Nic więcej Merkury nie ugrał także w trzeciej partii, która zakończyła się wynikiem 25:17. O ile łatwa wygrana z Merkurym nie powinna nikogo dziwić, to już zwycięstwo 3:0 z zespołem KAM pokazuje, że LOGBARTRANS na finiszu rozgrywek jest bardzo mocny i prostą drogą kroczy ku obronie mistrzowskiej korony. W zaległym meczu z KAM pierwszy set LOGBARTRANS zwyciężył 25:20. W dwóch pozostałych partiach rywale  nieco wyżej zawiesili poprzeczkę, ale i tak zwyciężył LOGBARTRANS 25:22 i dzięki kompletowi punktów umocnił się na pierwszym miejscu w tabeli.  

Na pierwszy plan 16. kolejki wysuwało się jednak spotkanie w którym zmierzyły się sąsiadujące ze sobą w tabeli drużyny AKS Solidarność i ZNP. I jak na pojedynek dwóch czołowych zespołów przystało, mecz był bardzo interesujący i wyrównany. Spotkanie obfitowało w wiele pięknych zagrać, ciekawych akcji i poświęcenia w obronie, czyli elementów które kochają kibice siatkówki. Pierwszy set od początku był bardzo wyrównany i dopiero w końcówce Solidarność zdołała przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Jeszcze więcej emocji przyniosła partia druga. Tym razem więcej zimnej krwi zachowali siatkarze ZNP, którzy po wyrównanej końcówce pokonali rywali 26:24. Jak się później okazało emocje skończyły się wraz z drugim setem. W trzeciej i zarazem ostatniej partii gra toczyła się pod dyktando Solidarności, która zwyciężyła 25:9 i cały mecz 2:1.  

Po raz kolejny z grona zwycięskich drużyn wybrany został najlepszy zawodnik kolejki. Tym razem wyróżnienie MVP otrzymał Dawid Woźny z zespołu LOGBARTRANS do którego trafiło podwójne zaproszenie na najbliższy mecz siatkarzy LOTOSU Trefla Gdańsk. Więcej informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele, terminarze oraz galerię zdjęć można znaleźć na stronie internetowej MOSiR-u w zakładce Awangarda Volley Liga.

Wyniki 16. kolejki:
AKS Solidarność - ZNP Elbląg 2:1 (25:23, 24:26, 25:9)
Ludożercy z Bostonu - MKS Truso 3:0 (29:27, 25:15, 25:22)
KOLEX Hale Stalowe - Techtrans Elbląg 3:0 (25:16, 25:18, 25:16)
KAM - Sisley Volley Team 3:0 (25:16, 25:21, 25:22)
LOGBARTRANS - Merkury Elbląg 3:0 (25:18, 25:18, 25:17)
Mecz zaległy: KAM - LOGBARTRANS 0:3 (20:25, 22:25, 22:25)
----------------------
Partnerem Awangarda Volley Liga jest siatkarska drużyna LOTOS Trefl Gdańsk. Zespół z Trójmiasta w minionej kolejce przegrał na wyjeździe z Cerrad Czarni Radom 1:3. Porażka spowodowała, że w tabeli podopieczni Andrei Anastasiego spadli o kolejną lokatę w dół i obecnie plasują się na piątej pozycji. Gdańszczanie mają obecnie na swoim koncie 41 punktów i do drugiego miejsca tracą aż osiem oczek. Kolejne spotkanie ligowe LOTOS rozegra już w najbliższy czwartek 24 marca o godz. 19.00. Tego dnia w zaległym meczu 14. kolejki gdańszczanie przed własną publicznością zmierzą się z BBTS-em Bielsko-Biała. Przypomnijmy, że zespół LOTOSU Trefla Gdańsk jest fundatorem nagród i upominków dla najlepszych zawodników i zespołów uczestniczących w rozgrywkach Awangarda Volley Liga organizowanych przez MOSiR.

Tekst i fot. MOSiR