Zwycięzcę plebiscytu MOSiR poznamy podczas Gali Sportu

gala

gala - gala


Dzięki głosom Czytelników i kibiców wybrana została dziesiątka najpopularniejszych sportowców rozgrywek amatorskich w 2015 roku organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Jednak nazwisko zwycięzcy oraz pozostałych uczestników poznamy dopiero 10 marca, podczas Elbląskiej Gali Sportu.

Tradycyjnie już Elbląska Gala Sportu to najlepsza okazja do spotkań środowiska sportowego i podsumowania minionego roku zarówno pod względem startów w imprezach sportowych jak i osiąganych tam wyników. To także czas by wyrazić słowa podziękowania dla tych wszystkich, których ciężka praca wpływa na rozwój elbląskiego sportu. Głównym bohaterem gali są oczywiście najlepsi sportowcy, trenerzy, działacze oraz prezesi klubów. W tym gronie nie może zabraknąć sportowców amatorów, którzy swój wolny czas poświęcają na sport i rekreację.

- Podobnie jak w latach poprzednich, także w tym roku, podczas uroczystej gali rozstrzygnięty zostanie nasz plebiscyt - wyjaśnia Marek Wnuk, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - Jest to ukłon w stronę sportowców amatorów, których w naszych rozgrywkach cały czas przybywa. Obecnie, z aktywnej formy spędzania wolnego czasu jaką daje MOSiR, korzysta ponad tysiąc zawodniczek i zawodników, którzy rywalizują w siedmiu dyscyplinach sportowych.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wspólnie z Telewizją Elbląską, Dziennikiem Elbląskim i Elbląskim Dziennikiem Internetowym info.elblag.pl zorganizowali plebiscyt na najpopularniejszego sportowca amatora 2015 roku. Kapituła Plebiscytu wybrała 15 sportowców, na których można było oddawać swoje głosy, wysyłając sms na wybranego przez siebie zawodnika. Każda z trzech redakcji, biorących udział w plebiscycie, zorganizowała oddzielne głosowanie, które zakończyło się 29 lutego.

- Głosy są już policzone, a my teraz czekamy na galę sportu i oficjalne ogłoszenie wyników - informuje Marek Kucharczyk, specjalista ds. Marketingu i Reklamy w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Elblągu. - Bardzo ciekawie wyglądała walka szczególnie o pierwsze miejsce, przewaga okazała się naprawdę minimalna, a o zwycięstwie decydowały pojedyncze głosy. Cieszymy się, że po raz kolejny udało się zorganizować plebiscyt we współpracy z elbląskimi redakcjami.  

Wyniki plebiscytu poznamy w czwartek 10 marca podczas Elbląskiej Gali Sportu, która o godz. 17:00 rozpocznie się w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu.

Sponsorami plebiscytu na najpopularniejszego sportowca rozgrywek amatorskich są: sklep sportowy Sport Lux i Zakład Szklarski Miś.

Poniżej, w kolejności alfabetycznej, zawodnicy którzy znaleźli się w gronie 10 najpopularniejszych sportowców amatorów.
1. Janina Banach
2. Zbigniew Ciężkowski
3. Jakub Czyżak
4. Ewa Dębogórska
5. Sylwester Gliniecki
6. Agnieszka Jodko
7. Dominik Karpiński
8. Piotr Kołecki
9. Łukasz Nejdrowski
10. Jakub Typański

Tekst i fot. MOSiR