Lodowisko Helena opanują łyżwiarze

zawody

zawody - zawody


W najbliższy weekend na elbląskim lodowisku Helena rozegrane zostaną Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w short-tracku. W związku z organizacją imprezy, od piątku aż do niedzieli włącznie, na obiekcie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odwołane zostały zajęcia i ogólnodostępna ślizgawka.

Po raz kolejny elbląskie lodowisko Helena stanie się areną zmagań najlepszych młodzieżowych łyżwiarzy w kraju. A wszystko za sprawą Młodzieżowych Mistrzostw Polski oraz Mistrzostw Polski Młodzików, które od 26 do 28 lutego rozegrane zostaną na obiekcie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W zawodach swój udział zapowiedzieli najlepsi zawodnicy z takich ośrodków jak: Białystok, Sanok, Opole, Dusznik Zdrój, Gdańsk, Olsztyn i Elbląg.

- Młodzieżowe Mistrzostwa Polski po raz pierwszy rozgrywane są osobno, poza mistrzostwami seniorów, także czeka nas trochę inna konwencja zawodów - wyjaśnia Ireneusz Borowiecki, trener łyżwiarzy Orła Elbląg. - Spodziewamy się, że na elbląskim lodowisku wystartuje około 140 zawodników. Jako Orzeł szanse medalowe mamy zarówno w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski jak i Mistrzostwach Polski Młodzików. Liczymy na dobry występ Sebastiana Kłosińskiego, który wprawdzie ostatnio rywalizuje na torze długim, ale przecież nie zapomniał jak się jeździ w short tracku. Ponadto w strefie medalowej powinien znaleźć się Adrian Jesiński. Z dużymi nadziejami patrzymy także na rywalizację wśród młodzików.

W piątek lodowisko Helena będzie przygotowywane do imprezy, a zawodnicy odbędą rozgrzewkę i zapoznają się z elbląskim lodem. Natomiast pierwsze sportowe emocje zaplanowano na sobotę. W związku z organizacją imprezy, od piątku aż do niedzieli na lodowisku odwołane zostały zajęcia i ogólnodostępna ślizgawka. Organizatorzy zapraszają wszystkich do odwiedzania lodowiska i kibicowania łyżwiarzom. Wstęp na mistrzostwa Polski jest bezpłatny.

Organizatorami Młodzieżowych Mistrzostwa Polski są KS Orzeł Elbląg, Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki, natomiast patronat honorowy na imprezą objął Witold Wróblewski Prezydent Elbląga. Zawody dofinansowano ze środków Gminy Miasto Elbląg.

Program imprezy:

27 lutego (sobota)
godz. 9.00 – otwarcie Mistrzostw Polski,
godz. 9.15 - biegi na dystansie 1500 m.

28 lutego (niedziela)
godz. 9.00 - biegi na dystansie 500 m,
godz. 11 30 - biegi sztafetowe,
godz. 12.00 - dekoracja i uroczyste zakończenie zawodów.

Tekst i fot. MOSiR

plakat

plakat - plakat