Garmin Iron Triathlon – niższe wpisowe tylko do końca lutego!

garmin

garmin - garmin


Organizatorzy Garmin Iron Triathlon, jednego z największych oraz najstarszego cyklu triathlonowego w Polsce, przypominają, że już tylko do poniedziałku 29 lutego obowiązuje niższa opłata startowa na zawody w ramach Garmin Iron Triathlon.Dotyczy to obu dystansów, 1/4 Ironman oraz 1/8 Ironman, a także rywalizacji sztafetowej. Do końca lutego za start na dystansie 1/4 IM opłata wynosi 200 zł, a od 1 marca obowiązywać będzie drugi próg płatności w wysokości 250 zł. Na dystansie 1/8 IM opłata wzrośnie z 150 zł do 175 zł, a w rywalizacji sztafetowej z 350 zł do 400 zł.    

 

Do inauguracji cyklu pozostały równe 3 miesiące. Na obu dystansach w Piasecznie nie ma już wolnych miejsc, a zapisać się można jedynie na listę rezerwową. Listy startowe na dystans 1/4 oraz 1/8 Ironman na etapy w Ślesinie, Radkowie, Stężycy i Elblągu szybko się zapełniają, warto więc zapisać się już teraz.

ILOŚĆ WOLNYCH MIEJSC NA DYSTANS 1/4 IM
Piaseczno – 0 wolnych miejsc, tylko rezerwa
Ślesin – 30 wolnych miejsc
Radków – 140 wolnych miejsc
Stężyca – 110 wolnych miejsc
Elbląg – 170 wolnych miejsc

W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, oprócz triathlonu odbędą się imprezy towarzyszące dla najmłodszych o nazwie Garmin Kids. Dzieci i młodzież będą mogły wystartować w biegach na dystansach 200, 500 lub 1000 m, na które można się już zapisywać.

Cykl rozpocznie się zawodami w Piasecznie (22.05.2016), edycją niezwykle popularną wśród triathlonistów, a także wśród mieszkańców gminy. Start do części pływackiej odbędzie się w sztucznym zalewie, który znajduje się na terenie rekreacyjnym „Górki Szymona”, a strefa zmian zostanie zlokalizowana na Al. Brzóz. Meta tradycyjnie usytuowana będzie na piaszczystej górce Szymona! To będzie już trzecia edycja piaseczyńskiego triathlonu. W pierwszej z nich na najwyższym stopniu podium stanęli Mikołaj Luft (2:03:09) oraz Paulina Kotfica (2:13:35), natomiast w drugiej najlepszy okazał się Marcin Ławicki (1:55:12), który jednocześnie ustanowił nowy rekord Polski na „ćwiartce”, a wśród kobiet pierwsze miejsce przypadło Małgorzacie Szczerbińskiej z czasem 2:10:23.

Następnie, zawodnicy będą mogli ściągać się w urokliwym Ślesinie (05.06.2016), miejscowości położonej w centralnej Polsce, tuż obok Konina. Część pływacka odbędzie się w Jeziorze Ślesińskim, natomiast strefa zmian i meta położone będą na Rynku w samym sercu miasta. Jak co roku na zawodników będzie czekała szybka trasa, na której w 2013 roku Adam Głogowski z czasem 1:55:20 przy niesamowitym upale ustanowił ówczesny Rekord Polski na 1/4IM. Zawody w Ślesinie w ramach cyklu Garmin Iron Triathlon odbędą się już po raz czwarty!

Królewski etap zostanie rozegrany 19.06.2016 w Radkowie. Złośliwi twierdzą, że na tych zawodach nawet pływanie jest pod górkę. To właśnie tutaj zawodnicy mają do pokonania ponad 1000 metrów przewyższeń na dystansie 1/4 Ironmana, co czyni tą imprezę najcięższą spośród wszystkich ćwiartek w Polsce. Radków, to urokliwe miasto w Górach Stołowych leżące tuż przy granicy czeskiej, przez którą wiedzie trasa biegowa. Pływanie natomiast rozgrywane jest na Zalewie Radkowskim, obok którego usytuowana jest strefa zmian oraz meta, która usytuowana jest również… na górce! Jak dotąd niepobity rekord trasy należy do Krzysztofa Augustyniaka, który w 2013 uzyskał czas 2:14:24, a wśród pań najlepszy wynik to 2:32:43, który uzyskała Małgorzata Szczerbińska, również w 2013 roku!

Czwarta edycja cyklu będzie miała miejsce w Stężycy (03.07.2016), w samym centrum Kaszub. Niezwykle dziewicze tereny, urokliwe trasy, piękne krajobrazy, doskonałe drogi, a także bliskość natury, to tylko niektóre zalety tego etapu cyklu. Poza atutami widokowymi, jakie ma z pewnością Stężyca, dla zawodników liczy się szybki, gładki i równy asfalt oraz niepowtarzalny kaszubski klimat. Triathlon w Stężycy niezwykle udanie debiutował w roku 2015, a w tym sezonie zostanie zorganizowany z jeszcze większym rozmachem. Na te zawody ostrzą sobie zęby najlepsi zawodnicy w naszym kraju i dlatego spodziewamy się kosmicznych czasów na mecie!

Wielki finał Garmin Iron Triathlon odbędzie się Elblągu (17.07.2016), który jest beniaminkiem w naszym cyklu. Zawody zostaną przeprowadzone w ścisłym centrum Elbląga, a strefa zmian, expo, biuro zawodów oraz meta zostanie zlokalizowana zlokalizowane na bulwarze Zygmunta Augusta, tuż przy rzece Elbląg, w której zostanie rozegrane pływanie. Trasa kolarska będzie płaska, tak więc idealnie nadaje się na szybki finałowy start i idealne przetarcie przed największą krajową imprezę triathlonową w Gdyni! Swój udział w imprezie zapowiedział już Robert Karaś, który na co dzień mieszka w Elblągu, a w sezonie 2015 ustanowił rekord polski na dystansie Ironman z czasem 8:29:40, który kilka tygodni później został mu odebrany przez najwybitniejszego polskiego triathlonistę Marka Jaskółkę.

Na wszystkie imprezy, jak i pojedyncze starty (1/4IM, 1/8IM, sztafety) w ramach Garmin Iron Triathlon oraz Garmin Kids można zapisać się poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego na oficjalnej stronie zawodów www.irontriathlon.pl. Organizatorzy zapraszają także na oficjalny profil na Facebooku www.facebook.com/irontriathlon.

 

garmin

garmin - garmin

garmin

garmin - garmin

garmin

garmin - garmin

garmin

garmin - garmin