Międzynarodowy turniej hokejowy w Elblągu

plakat

plakat - plakat


W najbliższy poniedziałek i wtorek elbląskie lodowisko Helena opanują hokeiści z Polski i zagranicy. A wszystko za sprawą II Międzynarodowego Turnieju Hokeja na Lodzie im. Jacka Kamińskiego, dziennikarza sportowego, miłośnika hokeja, założyciela UKS Wikingowie Elbląg.

Jacek Kamiński większość swojego życia spędził na propagowaniu sportu wśród dzieci i młodzieży. To właśnie dzięki jego staraniom i zabiegom udało się powołać do życia Uczniowski Klub Sportowy Wikingowie Elbląg. Niestety, w sierpniu 2009 roku, 39-letni Jacek Kamiński zmarł nagle, biegając wraz z 9-letnim synkiem. Był młodym, wysportowanym mężczyzną. Kochał hokej i rugby, sporty dla prawdziwych niezłomnych twardzieli - dla takich jak On

- Obiecaliśmy sobie, że bez względu na wszystko będziemy propagować hokej na lodzie w Elblągu i tym samym kontynuować dzieło rozpoczęte przez Jacka Kamińskiego - wyjaśnia Ireneusz Wala z UKS Wikingowie. - I w związku z tym po raz drugi w naszym mieście rozgrywamy turniej imienia założyciela naszego klubu. Zapowiada się ciekawa rywalizacja w której trudno wskazać faworyta. Dodatkową atrakcją będą mecze pokazowe z udziałem najmłodszych hokeistów. Zapraszamy wszystkich sympatyków sportu do odwiedzenia w te dni lodowiska Helena.

W imprezie, oprócz gospodarzy UKS Wikingowie, udział wezmą jeszcze cztery zespoły: Sokoły Toruń, Stoczniowiec Gdańsk, Podhale Nowy Targ i Les Lions Compiegne. Rywalizacja rozpocznie się w poniedziałek w samo południe meczem elblążan z hokeistami z zaprzyjaźnionego miasta Compiegne. Pierwszego dnia rywalizacja na lodzie potrwa do godz. 20:00. Natomiast we wtorek (9.02) zawody rozpoczną się o godz. 9:00 i potrwają do 17:30. Wstęp na turniej jest bezpłatny.

Patronat honorowy nad imprezą objął Witold Wróblewski Prezydent Elbląga.

Program imprezy:

poniedziałek (8 lutego)
12:00 - Elbląg - Compiegne
14:00 - Nowy Targ - Gdańsk
15:30 - mecz pokazowy
16:30 - Elbląg - Toruń
18:30 - Compiegne - Nowy Targ
20:00 - Gdańsk - Toruń

wtorek (9 lutego)
9:00 - Elbląg - Nowy Targ
10:30 - mecz pokazowy
11:30 - Compiegne - Toruń
13:30 - Gdańsk - Elbląg
15:30 - Nowy Targ - Toruń
17:30 - Gdańsk - Compiegne

Tekst MOSiR Elbląg