Elbląska Jesień Pływacka

Elbląska Jesień Pływacka
Już po raz III Uczniowski Klub Pływacki „Jedynka” był, w minioną sobotę 21.11.2015r., organizatorem zawodów pływackich – Elbląska Jesień Pływacka.
Tym razem, poza sportową rywalizacją , ważnym celem tych ogólnopolskich zawodów było wypromowanie naszego CRW Dolinka wśród przyjezdnych klubów pływackich.
Tej rangi zawody po raz pierwszy w historii odbyły się na nowym elbląskim obiekcie, wspomnianym CRW Dolinka, gdzie rywalizowali zgłoszeni przez macierzyste kluby najmłodsi pływacy z roczników 2003 – 2007 i młodsi, zrzeszeni w licencjonowanych klubach pływackich.
W zawodach wystartowali zawodnicy obu elbląskich klubów pływackich – organizatora UKP Jedynka i UKS Pirat.
Łącznie do sportowej rywalizacji przystąpiło prawie 270 młodych sportowców z 13 klubów, w tym jednego z Kaliningradu.
Elblążanie zdobyli łącznie 48 medali:

  • 45 – UKP Jedynka Elbląg (14 złotych, 13 srebrnych i 18 brązowych)
  • 3 – UKS Pirat Elbląg (1 srebrny i 2 brązowe)

W końcowej klasyfikacji drużynowej młodzi pływacy z UKP Jedynka zajęli I miejsce i otrzymali okazały puchar, a indywidualnie wypływali 4 statuetki:

  • za I miejsce – Martyna Waśniewska 2004 rocznik
  • za II miejsce – Marysia Gutowska 2004 rocznik i Olek Cyckowski 2003 rocznik
  • za III miejsce – Otylia Wojtaś 2007 rocznik

II miejsce wywalczyła także sztafeta UKP Jedynka złożona z dziewcząt z roczników 2007-2004 w składzie Otylia Wojtaś, Klaudia Niewiadomska, Julia Borczak, Martyna Waśniewska i Marysia Gutowska.
Gratulujemy dzieciakom i ich szkoleniowcom, jednocześnie bardzo dziękujemy Władzom Miasta za udostępnienie nam na kilka godzin Krytej Pływalni w CRW Dolinka i sprawienie ogromnej radości startującym w sobotnich zawodach młodym pływakom.

Elbląska Jesień Pływacka

UKP Jedynka