Ćwicząc z MOSiR-em zadbasz o ciało i zdrowy styl życia

mosir

mosir - mosir


W czasach rosnącego zapotrzebowania na aktywność fizyczną Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wraz z partnerami Jump Fitness Maciej Skrobotun i 24 Fit Club Adam Ogrodowczyk zapraszają na cotygodniowe zajęcia Fit Camp. Pierwszy trening już w najbliższy piątek, 20 listopada, o godz. 19:00.

By poprawić swoją kondycję fizyczną oraz samopoczucie raz w tygodniu w Pałacu Fitness przy Bulwarze Zygmunta Augusta odbywać się będą zajęcia Fit Camp. Mogą w nich uczestniczyć zarówno ci, którzy chcą zbudować silne ciało, dbać o zdrowie i kondycję, jak i osoby, których głównym celem jest zrzucenie zbędnych kilogramów. Jak pokazał ubiegły sezon, właśnie taka forma spędzania wolnego czasu bardzo przypadła elblążanom do gustu, a w zajęciach uczestniczyły nie tylko kobiety, ale także mężczyźni w różnym wieku.

- Naszą akcję „Aktywuj się z MOSiR-em” organizujemy wspólnie z partnerami, którymi są Jump Fitness Maciej Skrobotun i 24 Fit Club Adam Ogrodowczyk - informuje Marek Kucharczyk, specjalista ds. Marketingu i Reklamy w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. - Wspólnie chcemy rozruszać elblążan i namówić ich do aktywnego i co ważne zdrowego trybu życia. Nowe miejsce spotkań, jakim jest Pałac Fitness, powinno przypaść mieszkańcom do gustu. Są tam doskonałe warunki do przeprowadzenia tego typu zajęć.

Fit Camp zmienia tradycyjne postrzeganie fitnessu i treningu. Oparty jest na ćwiczeniach nie tylko zróżnicowanych, ale tez intensywnych, co pozwala na osiągnięcie doskonałej kondycji i formy ciała. Jedną z jego podstaw jest koncepcja „ruchów funkcjonalnych” takich jak np.: przysiady czy martwy ciąg, które uruchamiają szereg stawów przy każdej czynności.

- Jest to trening bardzo mocno przypominający zajęcia wychowania fizycznego, jakie mieliśmy w szkole - wyjaśnia Maciej Skrobotun. - Są to przysiady, podskoki, bieg w miejscu, brzuszki i kilkanaście innych ćwiczeń, tyle że wykonywane sekwencyjnie. Wszystko oczywiście odbywa się w rytm muzyki, która towarzyszy nam na każdych zajęciach.

Bardzo często ćwiczenia które wykonujemy nie przynoszą zamierzonych efektów, dlatego też oprócz zajęć typowo sportowych, organizatorzy przygotowali także wykłady podczas których dowiemy się jak pracować nad własnym ciałem. Uczestnicy zajęć Fit Camp będą mogli skorzystać m.in. z analizy składu ciała z której dowiedzą się w ilu procentach ich organizm składa się z mieści, wody i tłuszczu. Znajomość wszystkich parametrów naszego ciała pozwala lepiej zrozumieć jak poprawić samopoczucie oraz prawidłowo zrzucić lub utrzymać wagę.   

- Jest to taka nasza wspólna idea, żeby troszkę ruszyć elblążan i namówić ich do aktywności fizycznej - uważa trener personalny Adam Ogrodowczyk. - Udział w treningach jest także jednym z elementów promujących zdrowy i aktywny tryb życia. Podczas zajęć uczestnicy nie tylko ćwiczą, ale także pogłębiają swoją wiedzę na temat różnych form treningu, odżywiania i stosowania odpowiedniej diety.

Zajęcia Fit Camp realizowane w ramach akcji „Aktywuj się z MOSiR-em” odbywają się w każdy piątek o godz. 19:00 w Pałacu Fitness przy Bulwarze Zygmunta Augusta 12. Zajęcia prowadzą trenerzy Maciej Skrobotun i Adam Ogrodowczyk. Wstęp na zajęcia to koszt 5 złotych. Więcej informacji można uzyskać pod nr tel. 608-816-708.
Tekst i fot. MOSiR