Sezon short –tack 2015/2016 w elbląskim Klubie sportowym „ORZEŁ” rozpoczęty.

dekoracja sztafety

dekoracja sztafety - dekoracja sztafety
Zawodnicy z KS Orzeł rozpoczęli sezon udziałem w międzynarodowych zawodach Danubia Open, które rozegrane zostały w Graz. W Austrii mogliśmy oglądać najlepszych zawodników z Europy, na co dzień specjalizujących się w jeździe szybkiej na krótkim torze. W zawodach brali udział łyżwiarze z Węgier, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Słowenii, Bułgarii, Słowacji, Czech, Ukrainy, Białorusi, Łotwy, Turcji, Kazachstanu, Holandii, Polski i Austrii. W tak mocnej konkurencji podopieczni Ireneusza Borowieckiego wywalczyli 12 medali (8 złotych, 2 srebrne i 2 brązowe).

W miniony weekend w austriackim mieście Graz została rozegrana pierwsza edycja międzynarodowych zawodów z cyklu Danubia Open 2015/2016. W zawodach wzięło udział 176 zawodniczek i zawodników. Barwy Elbląga reprezentowało 10 zawodników i zawodniczek, ponadto Kamila Stormowska i Weronika Surowiec wystąpiły w barwach Polski. Na najwyższym stopniu podium stawali: Kamila Stormowska na dystansie 1500, 500 i 1000 metrów oraz w klasyfikacji wieloboju, Jędrzej Borowiecki na dystansie 1500, 500 i 1000 metrów oraz klasyfikacji wieloboju. Natomiast z srebrnego medalu na dystansie 1500m cieszyła się Weronika Surowiec i sztafeta Polski w składzie - Kamila Stormowska, Weronika Surowiec, Patrycja Markiewicz i Anna Jasik) na najniższym stopniu mogliśmy podziwiać Krystiana Giszkę i sztafetę Orła w składzie - Krystian Giszka, Jędrzej Borowiecki, Krzysztof Reindl.

Już w najbliższy weekend elbląscy zawodnicy specjalizujący się w jeździe szybkiej na krótkim torze wystartują w Ogólnych Zawodach Rankingowych, które zostaną rozegrane w Sanoku.

Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki.

KS ORZEŁ