Mocne uderzenie "Kontry" już w najbliższą sobotę

Mocne uderzenie

Mocne uderzenie - Mocne uderzenie
Hala sportowa MOSiR w Elblągu przy ul. Karowej 1 w nadchodzącą sobotę 5 września będzie gospodarzem VII Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego o Puchar Wiesława Budzińskiego. Hala wypełni się  pięściarzami z Niemiec, Rosji, Ukrainy oraz Polski. Organizator imprezy - Uczniowski Klub Sportowy Kontra zapewnia, że zawodnicy zaprezentują międzynarodowy boks na wysokim poziomie. Na elbląskim ringu zaprezentuje się czołówka pięściarzy z Kontry Elbląg. Rękawice na hali MOSiR skrzyżują Dawid Michelus - medalista Mistrzostw Świata, Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski oraz aktualny mistrz Polski Seniorów w wadze 60 kg, Andrzej Wasilewski( 60 kg)  - dwukrotny brązowy  medalista Mistrzostw Polski, Rafał Staszewski(81 kg) -piąty zawodnik Młodzieżowych Mistrzostw Świata, brązowy medalista Mistrzostw Polski Juniorów oraz Mistrz Pucharu Polski z 2014r.,Michał Łoniewski ( 81 kg) i Grzegorz Brynda (52 kg)  - wielokrotni medaliści  Mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych, Paweł Mazurowski(75 kg)  -brązowy medalista Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Jubileuszową setną walkę  w ringu stoczy Haik Grigoryan (60 kg), który wrócił do boksu po blisko pięcioletniej przerwie.
Przeciwnikami elbląskich zawodników będą nie mniej utytułowani pięściarze z ekip zagranicznych .
Naprawdę będzie to sobota pełna bokserskich emocji-zapowiada prezes UKS Kontra Krzysztof Stemplewski. Od połowy sierpnia wznowiliśmy treningi po przerwie wakacyjnej, w tym tygodniu dwukrotnie weźmiemy udział w sparingach z zawodnikami Kadry Polski Seniorów, którzy przebywają na zgrupowaniu sportowym w Cetniewie. Zawodnicy mają teraz świetny wzorzec do naśladowania, myślę o Krzysztofie  Głowackim mistrzu świata w wadze junior ciężkiej. Na treningach widać,że jest to dla nich wspaniała motywacja. Smutną wiadomością jest fakt choroby bohatera zbliżającego się wydarzenia trenera Wiesława Budzińskiego, ale mamy nadzieję, że po krótkim pobycie w szpitalu będzie obecny na turnieju.
VII Międzynarodowy Turniej Bokserski o Puchar Wiesława Budzińskiego odbędzie się pod patronatem honorowym Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego oraz Starosty Elbląskiego Macieja Romanowskiego.
Start 5 września o godz.17 na hali sportowej MOSiR przy ul. Karowej 1 w Elblągu. Wstęp wolny.


                                                                                              Kamil Stemplewski (UKS Kontra Elbląg)