Kolejna edycja Pucharu Wiesława Budzińskiego

Kolejna edycja Pucharu Wiesława Budzińskiego

Kolejna edycja Pucharu Wiesława Budzińskiego - Kolejna edycja Pucharu Wiesława Budzińskiego
Kibice szermierki na pięści już niebawem, bo 5 września będą mogli przeżywać emocje sportowe, gdyż na hali MOSiR przy ul. Karowej 1 (płyta lodowiska ) w Elblągu zagości boks w międzynarodowym wydaniu. Organizator imprezy Uczniowski Klub Sportowy Kontra po raz siódmy serdecznie zaprasza na VII Międzynarodowy Turniej Bokserski o Puchar Wiesława Budzińskiego. Przypomnijmy, iż bohater widowiska jako zawodnik stoczył w ringu 198 walk, z których tylko 12 przegrał, od roku 1956 zajął się szkoleniem wielu pokoleń pięściarzy, z których najbardziej utytułowani to: Jacek Bielski -Mistrz Europy w Boksie, Mariusz Gortat, Zdzisław Adamczyk, Janusz Dymiszkiewicz, Marek Migdalski.
Do udziału w turnieju zostali zaproszeni pięściarze z Rosji, Ukrainy oraz Niemiec. Walki odbędą się w kategoriach wiekowych kadet, junior, młodzieżowiec oraz senior. Niewątpliwą niespodzianką będą pojedynki dawno nie widzianych zawodników Kontry, którzy po przerwie w startach powrócili na ring. Jednym z nich jest Haik Grigoryan, medalista Mistrzostw i Pucharu Polski, który na hali przy ul. Karowej stoczy swój jubileuszowy setny pojedynek.
Więcej szczegółowych informacji o turnieju już wkrótce.
VII Międzynarodowy Turniej Bokserski o Puchar Wiesława Budzińskiego odbędzie się pod patronatem honorowym Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego oraz Starosty Elbląskiego Macieja Romanowskiego.
Start 5 września 2015r. o godz.17.00 na hali sportowej MOSiR przy ul. Karowej 1 w Elblągu, wstęp wolny.

                                                                                  Kamil Stemplewski (UKS Kontra Elbląg)