Sukcesy elbląskich wrotkarzy

Mistrzostawa Polski we wrotkarstwieW minioną sobotę w Gdańsku odbyły się Długodystansowe Mistrzostwa Polski we wrotkarstwie szybkim.
 Areną zmagań wrotkarzy biorących udział w biegu głównym - maratonie była trasa uliczna o długości 5250 m (7 pętli) + 1 pętla o długości 5480 m z  finiszem  przy budynku  MTG na ul. Żaglowej. Uczestnicy  biegu  na dystansie 21 300 m  (półmaraton) musieli pokonać 3 pętle o długości 5 250 m + 1 pętlę  o dł.5480 m.
Długodystansowe Mistrzostwa Polski w maratonie zgromadziły na starcie 275 zawodniczek i zawodników w kategorii profesjonalistów (junior B, A, senior) i masters. W półmaratonie wzięło udział 187 wrotkarzy i wrotkarek.
Elbląskim akcentem w tych mistrzostwach były czołowe lokaty uzyskane przez  zawodników UKS ‘Viking” E-ąg  w kategorii kadet. Iga Wojtasik zajęła  II miejsce i zdobyła tytuł  wicemistrzyni  Polski. W kategorii open-kobiety uplasowała się także na 2 miejscu (0:46:52). Jej klubowy kolega  Paweł Ostrowski, startujący w tej samej kategorii zajął III miejsce a w kategorii open zawody ukończył na 9 miejscu(0:43:20).
Dobrze wypadła także elblążanka-Aniela Dymiszkiewicz (K.S”Orzeł), która startując w maratonie zajęła 3 miejsce w kategorii juniorek a kategorii open uplasowała się na 6 miejscu (1:23:41). Dobry wynik zanotował również Łukasz Mazurek (UKS ‘Viking” E-ąg), który startując po raz pierwszy w kategorii senior w tej konkurencji ( maraton) bieg ukończył na 12 miejscu (1:14:16).


Więcej informacji można znaleźć na internetowej stronie: www.maratonsierpniowy.pl
    

Ryszard Białkowski – trener UKS "Viking" Elbląg