II Wyścigi smoczych łodzi na rzece Elbląg

smocze łodzie

smocze łodzie - smocze łodzie
PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej i Urząd Miejski w Elblągu zapraszają do udziału w II wyścigach smoczych łodzi na rzece Elbląg, które odbędą się 12 września 2015. Impreza będzie jedną z wielu atrakcji odbywającego się w tym dniu IX Elbląskiego Święta Chleba. Zapisy drużyn trwają do 31 sierpnia br. Serdecznie zapraszamy!

Wyścigi smoczych łodzi po raz pierwszy zostały zorganizowane w 2014 roku, w ramach VI edycji Festiwalu Krainy Kanału Elbląskiego organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Elblągu. Wówczas wystartowało łącznie 11 drużyn w tym m.in. reprezentacje służb mundurowych, elbląskich firm i instytucji.

Wyścigi to amatorska impreza kierowana do wszystkich chętnych osób, zrzeszonych zarówno w klubach sportowych jak i drużynach utworzonych na czas zawodów (grupy nieformalne, zakłady pracy, organizacje pozarządowe, przedstawiciele instytucji i samorządów itd.). Do wyścigów można zgłosić maksymalnie 20 zawodników: załoga powinna składać się z 16-20 osób dorosłych (minimum 16 wiosłujących) i 1 dobosza.

Smocze łodzie to bezpieczna konkurencja. Każdy uczestnik biorący udział w wyścigach, wyposażony będzie w kamizelkę ratunkową dostosowaną do jego wzrostu oraz wagi. Dodatkowo na każdej smoczej łodzi nad bezpieczeństwem będzie czuwał instruktor, który pełnić będzie rolę sternika.

Aby wziąć udział w wyścigach należy do 31 sierpnia 2015 wysłać kartę zgłoszeniową (do pobrania ze strony www.pttk.elblag.com.pl) lub wypełnić bezpośrednio w siedzibie Oddziału przy ul. Krótkiej 5 w Elblągu. Wyścigi odbędą się bez względu na pogodę i udział w nich jest bezpłatny.

Kamil Zimnicki
PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej