Dawid Michelus przed startem na Mistrzostwach Europy (boks)

Dawid Michelus
Dawid Michelus, zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego Kontra w Elblągu, przebywa obecnie na zgrupowaniu Kadry Narodowej Seniorów w boksie we Władysławowie, które jest ostatnim etapem przygotowań do startu w Mistrzostwach Europy w Sofii.

Trener Kadry Narodowej Seniorów – Zbigniew Raubo ogłosił wcześniej skład polskiego zespołu na tegoroczne Mistrzostwa Europy, w którym znalazł się Michelus, dla ktorego rywalizacja na bułgarskim ringu będzie walką nie tylko o medal kontynentalny, ale także o awans do Mistrzostw Świata – Doha 2015, stanowiący kwalifikację olimpijską.

Przypomnijmy, iż Dawid Michelus jest członkiem ścisłej Kadry Narodowej Seniorów w boksie, jednocześnie najlepszym pięściarzem Polski w wadze lekkiej. Największe sukcesy zawodnika: brązowy medalista igrzysk olimpijskich młodzieży (Singapur, 2010) , brązowy medalista młodzieżowych mistrzostw świata (Baku, 2010). Liczący obecnie 22 lata Dawid Michelus na młodzieżowym ringu pokonał wicemistrza olimpijskiego. Był trzecim pięściarzem Igrzysk Olimpijskich Młodzieży i Młodzieżowych Mistrzostw Świata. Wygrywał z takimi rywalami, jak późniejszy wicemistrz olimpijski z Londynu i wicemistrz świata 2009 roku Tugstsogt Nyambayar (Mongolia).
Michelus jest 4-krotnym mistrzem Polski. Startuje także w zawodowej grupie Rafako Hussars Poland (liga World Series of Boxing), odnosząc w ostatnim sezonie dwa zwycięstwa.

Dawid Michelus jest wychowankiem WKS Sokół Piła a od lipca 2014 roku reprezentuje barwy UKS Kontra Elbląg. Już jako zawodnik Kontry brał udział w roku ubiegłym w Mistrzostwach Unii Europejskiej, skąd wrócił bez medalu. W tym sezonie ciężko pracuje na zgrupowaniach Kadry Narodowej w boksie oraz na treningach w elbląskim klubie pod okiem szkoleniowców Kamila i Krzysztofa Stemplewskich. Przed wyjazdem do Władysławowa duży nacisk podczas kilkudniowego pobytu w Elblągu trenerzy położyli na taktykę i umiejętność wyczucia dystansu, co znalazło przełożenie podczas sparingów z klubowymi kolegami, m.in. Andrzejem Wasilewskim oraz Haikiem Grigorjanem, który po blisko pięcioletniej przerwie wrócił do boksu.

Trzymamy kciuki za Dawida i medal w Sofii , bo stać go na miejsce na podium Mistrzostw Europy.

Kamil Stemplewski ( UKS Kontra Elbląg)