SALWATOR CUP 2015 – Siatkarski Turniej Singli i Mikstów „dwójek”

 SALWATOR CUP 2015 – Siatkarski Turniej Singli i Mikstów „dwójek”

SALWATOR CUP 2015 – Siatkarski Turniej Singli i Mikstów „dwójek” - SALWATOR CUP 2015 – Siatkarski Turniej Singli i Mikstów „dwójek”
W sobotę 6 czerwca w godzinach 9-14.30 w Hali Sportowej Gimnazjum nr 9 w Elblągu, przy ul. Browarnej odbył się Siatkarski Turniej Singli i Mikstów „dwójek” SALWATOR CUP 2015. Organizatorem turnieju był Parafialny Uczniowski Klub Sportowy SALWATOR Elbląg oraz Szkoła Podstawowa nr 6 w Elblągu. W turnieju udział wzięły dzieci z trzech klubów: Akademii Siatkarskiej KURIAN z Olsztyna, Wilkowa oraz gospodarzy PUKS SALWATOR Elbląg. Turniej został rozegrany w dwóch kategoriach singli, w których udział wzięło 22 zawodników oraz 3 kategorii mikstów, w których wystartowało 14 zespołów. Dodatkowo przeprowadzono rozgrywki w kategorii „dwójek” dziewcząt, w których udział wzięło 6 drużyn. Mecze były rozgrywane na sześciu boiskach jednocześnie. W trakcie całego turnieju odbyło się 112 spotkań (w kategorii singli – 1 set do 15 punktów – z wymaganą różnicą 2 punktów; w kategorii mikstów – 3 sety do 15 punktów – z wymaganą różnicą 2 punktów, w kategorii dwójek dziewcząt – 3 sety do 11 punktów). Wiele meczy było bardzo zaciętych, gdzie o rozstrzygnięciu w secie decydowała najmniejsza z możliwych przewag.

W kategorii singli rocznik 2006 zwyciężyła Natalia Kurian (Akademia Siatkówki KURIAN Olsztyn) przed Anną Fiedorowicz (Akademia Siatkówki KURIAN Olsztyn) i Nikolą Pędzich (Wilkowo).

W kategorii singli rocznik 2004 wygrał Marcin Książek (Wilkowo), który w finale pokonał swojego klubowego kolegę Kacpra Harkot 15:10. Trzecie miejsce zajęła Katarzyna Olszewska (Wilkowo), która pokonała Oliwię Kuberską (Wilkowo) 15:11.

W kategorii mikstów rocznik 2005 zwyciężyła drużyna SALWATOR Elbląg 6 w składzie Krystyna Jankowska i Łukasz Tomaszewski, przed SALWATOR Elbląg 8 (Magdalena Oziemkiewicz i Grzegorz Szczepanik). Trzecie miejsce zajęła drużyna SALWATOR Elbląg 7 (Natalia Marciniak i Piotr Dubieleski).

W kategorii mikstów rocznik 2003 najlepsza okazała się drużyna KURIANVOLLEY Olsztyn 1 (Zuzanna Dąbrowska i Szymon Ławrynowicz), która wyprzedziła drużynę Wilkowo 1 (Patrycja Harkot i Marcin Książek) oraz SALWATOR 4 (Patrycja Bochenek i Piotr Oziemkiewicz).

W kategorii mikstów rocznik 2001 bezkonkurencyjna okazała się drużyna KURIANVOLLEY Olsztyn 2 (Agata Pawlikowska, Rafał Rydzewski i Wiktor Kaczmarek), II miejsce zajęła drużyna KURIANVOLLEY Olsztyn 3 (Aleksandra Chudzik i Kamil Chudzik), na III miejscu uplasowała się drużyna SALWATOR Elbląg 2 w składzie Klaudia Płocka i Szymon Kijewski.

W kategorii dwójek dziewcząt najlepsza okazała się drużyna WILKOWO 4 (Oliwia Kuberska i Katarzyna Olszewska), która pokonała drużynę WILKOWO 5 (Martyna Kubaczka i Julia Siemaszko) 2:1 (8:11, 11:6, 11:7). W meczu o III  miejsce drużyna WILKOWO 3 Nikola Pędzich i Daria Koziorzemska) pokonała zespół SALWATOR Elbląg 10 (Natalia Marciniak i Matylda Dwulat) 3:0 (11:4, 11:4, 11:8).

Najlepsi zawodnicy i najlepsze drużyny otrzymały puchary, a za pierwsze trzy miejsca  w każdej z kategorii pamiątkowe medale. Wszyscy zawodnicy otrzymali nagrody ufundowane przez E-Leclerc Elbląg, Bank Spółdzielczy w Sztumie, PPHU MULTIPLAST s.c., FALCO Sp. z o.o., Hurtownię Materiałów Biurowych JUREX, Urząd Miejski w Elblągu oraz organizatora. Gorące podziękowania dla wszystkich uczestników za przybycie i grę fair play, dla kibiców za doping, dla sponsorów za ufundowanie nagród oraz dla wszystkich sędziów. Do zobaczenia na kolejnym turnieju.