Grad medali dla elblążan

na mistrzostwach
W ubiegły weekend, już po raz dwunasty,odbyły się na przepięknym stadionie w Sopocie, Mistrzostwa Polski w Rzutach. W tym roku przy wspaniałej pogodzie starowało w nich kilkudziesięciu lekkoatletów i lekkoatletek z całej Polski. Wśród startujących było kilkunastu medalistów ostatnich Mistrzostw Europy w Toruniu. W tak doborowej obsadzie startowało troje przedstawicieli naszego miasta zdobywając kilkanaście medali. Kobiety reprezentowała Jolanta Bukowska oraz nasza mistrzyni Europy w skoku wzwyż Elżbieta Sambor. Nasze panie, należąc do grona najlepszych zawodniczek zawodów zdobyły, w swoich kategoriach wiekowych, wiele medali z najcenniejszego kruszcu.

Wśród mężczyzn, nasze miasto reprezentował Mirosław Puta, który jak co roku startując we wszystkich konkurencjach został najwszechstronniejszym zawodnikiem Mistrzostw Polski zdobywając 5 złotych, 1 srebrny i 3 brązowe medale.

Miejmy nadzieję, iż sukcesy elbląskich weteranów, nie tylko w lekkiej atletyce, zachęcą mieszkańców naszego miasta do aktywności fizycznej bez względu ilość lat.

Najbliższym, ważnym wydarzeniem związanym z lekkoatletycznym sportem weterańskim będzie Ogólnopolski Mityng Weteranów w Rzutach Lekkoatletycznych, który zostanie rozegrany 16 maja w Nowym Mieście Lubawskim, 2 tygodnie później odbędzie się  IV Masters Meeting w Tczewie & Memoriał Jerzego Matni, a 27-28 czerwca zapraszamy do Torunia na jubileuszowe 25 MPW i 4 MPL w LA.

Minimalny wiek pozwalający na udział w tego typu zawodach to ukończone, w dniu zawodów, 30 lat dla kobiet i 35 lat dla mężczyzn. Górna granica wieku jest oczywiście nieograniczona. Pozostaje więc jeszcze sporo czasu na przygotowania, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy pasjonatów lekkiej atletyki do reprezentowania Elbląga w tej coraz popularniejszej formie sprawdzenia swoich umiejętności.

Więcej danych na stronie Polskiego Związku Weteranów LA http://www.pzwla.eu/

Jarosław Bekier