U-99 „rycerzami wiosny” w PELA

liga
Choć w tabeli zdecydowanie prowadzi Metrotest, to jak do tej pory miano najlepszej drużyny wiosny w Piłkarskiej Elbląskiej Lidze Amatorów HYDROBUD należy do innego zespołu. W rundzie rewanżowej prawdziwą furorę robi drużyna U-99, która wiosną zainkasował komplet punktów.

Niemal w każdej kolejce rundy wiosennej Piłkarskiej Elbląskiej Liga Amatorów HYDROBUD, organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, dochodzi od niespodzianki. Nie inaczej było także w dwóch ostatnich seriach gier. Drugiej w sezonie porażki doznał prowadzący w tabeli Metrotest, co sprawiło, że grupa pościgowa nieco zmniejszyła straty do lidera. Jednak największą furorę robią piłkarze U-99. Jest to jak do tej pory jedyny zespół, który wiosną wygrał wszystkie mecze. U-99 w dwóch ostatnich kolejkach zaaplikowało swoim rywalom aż 13 bramek, tracąc przy tym zaledwie 4. Choć trzeba przyznać, że zwłaszcza w pojedynku z ostatnim w tabeli Blues ENERGO ZET niespodzianka wisiała w powietrzu. U-99 bardzo dobrze rozpoczęło spotkanie i już do przerwy prowadziło 2:0. Kiedy po zmienia strona na 3:0 podwyższył Andrzej Trochowski, wydawało się, że U-99 pewnie kroczy po wygraną. Tymczasem, dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Fabian Uścinowicz, powodując zdenerwowanie w szeregach rywali. Mimo jeszcze kilku okazji z obu stron wynik nie uległ już zmianie. Natomiast w ostatniej kolejce U-99 nie miało już tylu problemów i pewnie ograło portEl.pl aż 10:2.

Wpadkę w ostatniej kolejce zaliczył lider rozgrywek. Metrotest zmierzył się z trzecim w tabeli zespołem ERGO Legioniści i choć ambitnie walczył do końca, to z boiska schodził bez zdobyczy punktowej. Legioniści już w pierwszych minutach wyprowadzili skuteczną kontrę, którą na bramkę zamienił Zbigniew Cieżkowski, a jeszcze przed przerwą na 2:0 podwyższył Dawid Wandyk. Kiedy w drugiej odsłonie gola strzelił Krzysztof Sztybor, a Legioniści prowadzili już 3:0, wydawało się, że spokojnie mogą odliczać minuty do wygranej. Tymczasem dwie szybkie akcje Metortestu zakończyły się golami Cezarego Borosa oraz Radosława Prusaka i emocje powróciły. Z nerwami lepiej jednak radzili sobie Legioniści. Metrotest natomiast musiał kończyć mecz w osłabieniu, po tym jak czerwoną kartę zobaczył bramkarz tej drużyny. Żadna z ekip w końcówce pojedynku nie strzeliła bramki i ostatecznie mecz zakończył się wygraną Legionistów 3:2.

Potknięcia lidera nie wykorzystał drugi w tabeli AC Helloween, który w dwóch ostatnich meczach zanotował wygraną i porażkę. W 20 kolejce wicelider zmierzył się z Lambadą i mimo, że do przerwy prowadził 2:1, to nie zdołał utrzymać korzystnego wyniki do ostatniego gwizdka sędziego. Po przerwie do wyrównania doprowadził Leszek Barszczewicz, a trzy punkty Lambadzie zapewnił Kamil Kowalski. W kolejnym meczu wicelider nie miał już tylu problemów. Bramki Kamila Żmijewskiego, Pawła Godlewskiego i Jakuba Rudzianiec dały AC Helloween wygraną nad Białymi Orłami 3:1.

W tabeli na prowadzeniu nadal znajduje się Metrotest, który po 21 kolejkach ma osiem punktów przewagi nad AC Helloween i aż dwanaście nad trzecimi w tabeli ERGO Legionistami. Natomiast zmiana zaszła w klasyfikacji strzelców. Dotychczas prowadzącego Radosława Prusaka z Metrotestu o jedną bramkę wyprzedził Sebastian Pawłowski z Sąsiadów. Lider klasyfikacji do tej pory może pochwalić się 39 golami.

Wyniki 21. kolejki:

Metrotest - ERGO Legioniści 2:3 (0:2)
Metrotest: Cezary Boros 1 bramka, Radosław Prusak 1.
Legioniści: Zbigniew Ciężkowski 1, Dawid Wandyk 1, Krzysztof Sztybor 1.

portEl.pl - U-99 2:10 (1:7)
Beerteam: Marcin Rentflejsz 1, Łukasz Chłosta 1.
U-99: Andrzej Trochowski 3, Grzegorz Peret 3, Tomasz Bandurski 2, Sebastian Derewek 1, Roman Bieliński 1.

Blues ENERGO ZET - Awatar 6:1 (3:0)
Blues: Adam Turulski 2, Fabian Uścinowicz 1, Patryk Dąbrowski 1, Kacper Stankiewicz 1, Piotr Filipowicz 1.
Awatar: Paweł Staniszewski 1.

PBG Jankowiak - Lambada 7:3 (3:1)
PBG Jankowiak: Piotr Światkowski 3, Grzegorz Megger 2, Maciej Lachowicz 1, Roman Olszewski 1.
Lambada: Kamil Kowalski 2, Jacek Żukowski 1.

AC Helloween - Białe Orły 3:1 (1:1)
AC Helloween: Kamil Żmijewski 1, Paweł Godlewski 1, Jakub Rudzianiec 1.
Białe Orły: Piotr Borysiewicz 1.

Sąsiedzi - Karo 8:1 (3:0)
Sąsiedzi: Sebastian Pawłowski 5, Tomasz Janaczek 2, Marcin Wojtaś 1.
Karo: Arkadiusz Bakun 1.

EL Skład - AKS Stokrotki 8:2 (4:1)
EL Skład: Mariusz Fil 3, Mateusz Głowacki 2, Artur Ziemczonek 2, Dominik Rzeczycki 1.
Stokrotki: Piotr Kołecki 1, Jakub Haryński 1.

Beerteam - AFK - przeł. na inny termin.

Więcej informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele, terminarz, klasyfikację strzelców oraz galerie zdjęć można znaleźć na stronie internetowej www.mosir.elblag.eu, w zakładce imprezy sportowe.

Tekst i fot. MOSiR