Alleycat, czyli... aktywnie na rowerze

alleycat
Zapraszamy na 57. edycję Elbląskiego Alleycata, czyli jazdę na orientację po Elblągu. Impreza wystartuje 21 marca o godzinie 12.00 z Placu Słowiańskiego.


Regulamin:1.
Celem imprezy jest możliwość rowerowej zabawy połączonej ze sprawdzeniem znajomości topografii miasta oraz spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Celem jest także wyłonienie najlepszego zawodnika Elbląskich Alleycatów w roku 2015. W związku z tym prowadzona będzie klasyfikacja generalna a zawodnik który uzyska najwyższe miejsca w trakcie czterech tegorocznych edycji Elbląskiego Alleycata otrzyma po grudniowej edycji okazały puchar.

2.
W zawodach biorą udział  osoby pełnoletnie, które startują na własną odpowiedzialność lub niepełnoletnie za pisemną zgodą swoich rodziców lub opiekunów.

3.
Impreza  jest ubezpieczona w zakresie NNW przez  Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW’’. Partnerami cateringowymi Elbląskiego Alleycata są Bistro Burger Tatanka oraz Tawerna Tortuga.

4.
Zawody odbywają się na terenie Elbląga przy nieograniczonym ruchu drogowym. Uczestnicy zobowiązani są do bezwzględnego przestrzegania przepisów i zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

5.
Zgłoszenia uczestnictwa przyjmowane są na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub osobiście w pokoju 5 Departamentu Kultury, Sportu i Turystyki na ul. Czerwonego Krzyża 2.

6.
W przypadku  zgłoszenia  drogą e-mail podajemy w tytule zgłoszenia " 57 ELBLĄSKI  ALLEYCAT " oraz: imię, nazwisko i rok urodzenia. Można też podać pseudonim, który będzie umieszczony na szprychówce. W przypadku niepodania pseudonimu na szprychówce będzie umieszczone imię i nazwisko. Potwierdzeniem udziału w imprezie będzie zwrotny e-mail od organizatora z nadanym numerem startowym.

7.
Termin zapisów upływa 19 marca 2015 r. o godzinie 8.00.  Obowiązuje limit uczestników - 20 osób.

8.
Po zakończeniu zapisów zostanie ogłoszona lista startowa na  Elbląskim Forum Rowerowym http://www.rowerowe.elblag.pl/ oraz na Elbląskiej Stronie Rowerowej stronie http://rowerowy.elblag.eu/.

9.
Udział w imprezie jest bezpłatny. Każdy  z zapisanych i obecnych na starcie uczestników otrzyma mapę Elbląga z zaznaczonymi punktami kontrolnymi i pamiątkową szprychówkę.

Sponsorami Elbląskiego Alleycata są :
– Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych ,,TUW”, Biuro Regionalne w Elblągu, ul. Królewiecka 108
- Bistro Burger Tatanka w Elblągu, ul. Rzeźnicka 10-11 C
– Urząd Miejski  w Elblągu.


Na mecie zawodów wśród obecnych uczestników zostaną rozlosowane za pomocą szprychówek  nagrody główne w postaci: gadżetów firmowych Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych ,,TUW’’, Niespodzianki od Bistro Burger Tatanka, gadżetów miejskich.

Losowanie nagród odbędzie się wśród zawodników obecnych na mecie o godzinie 14.30.

10.
Kolejność zdobywania punktów kontrolnych jest dowolna (scorelauf). Podstawową zasadą jest znalezienie WSZYSTKICH punktów kontrolnych i ich opisanie na karcie kontrolnej.

Start na trasę 21 marca 2015 r. o godzinie 12.00 z Placu Słowiańskiego. Uczestnicy startują na wyraźny sygnał organizatora!Zwycięzcą Alleycata zostanie ta osoba, która poprawnie opisze wszystkie punkty kontrolne i najszybciej przejedzie trasę wyścigu, a kartę kontrolną wręczy sędziemu na mecie w Bistro Burger Tatanka w Elblągu, ul. Rzeźnicka 10-11 C.

Kolejne miejsca będą przydzielane według zasady podanej powyżej, czyli ilość poprawnych odpowiedzi i czas przejazdu. Pomiar czasu jest dokonywany przez sędziego zegarkiem ręcznym.

Proszę pamiętać o posiadaniu długopisu.  Długość trasy Alleycata to około 15 km. Z uwagi na brak możliwości wprowadzenia rowerów do lokalu proszę pamiętać o posiadaniu zapięć do rowerów.

11.
Nieznajomość niniejszego regulaminu nie stanowi podstawy do złożenia protestu, ani nie zwalnia od obowiązku jego przestrzegania.

12.
Organizatorem imprezy jest Prezydent Miasta Elbląg we współpracy z Towarzystwem Ubezpieczeń Wzajemnych ,,TUW’’.

13.
Wszelkie wątpliwości, skargi, wnioski i zażalenia rozstrzyga ostatecznie sędzia główny w dniu imprezy.

14.
Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania imprezy bez podawania przyczyn.