Ścisk w czołówce tenisowej ligi amatorów

liga
Ciekawie wygląda rywalizacja w grupie finałowej Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego, organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Pod dwóch kolejkach drugiej rundy, trzy drużyny mają na swoim koncie komplet punktów, co gwarantuje wyrównaną walkę do końca rozgrywek.

W grupie mistrzowskiej ton nadają trzy drużyny i to zapewne między nimi rozegra się walka o tytuł mistrzowski. Tym razem najłatwiejsze zadanie mieli zawodnicy Old Masters, którzy otrzymali punkty walkowerem, po tym jak na mecz nie stawiła się drużyna Lapsus. Choć trzeba przyznać, że ich najgroźniejsi rywale także świetnie poradzili sobie w tej kolejce. Tradycyjnie na wysokim poziomie zagrali tenisiści JaRo Zatorze, którzy w meczu z Weteranami Kmiecin nie stracili nawet seta. Roman Grudzień pokonał 3:0 Zygmunta Sznazę, a Janusz Kriger 3:0 ograł Mirosława Widowskiego. Także w grze deblowej górą byli zawodnicy JaRo Zatorze. Komplet punktów na swoje konto może dopisać również 16 Batalion Dowodzenia, który zwyciężył 3:0 Weteranów Kmiecin. Jedynego seta w tym pojedynku Weterani zdołali ugrać w konfrontacji Dariusza Sikory z Mirosławem Widowskim, a pojedynek obu panów zakończył się wynikiem 3:1. Kolejne dwie gry zakończyły się już bez straty seta i tym samym 16 Batalion mógł cieszyć się z kolejnej wygranej w tym sezonie.

Wyniki grupy finałowej:
Weterani Kmiecin - JaRo Zatorze 0:3 (0:9)
JaRo Zatorze: Roman Grudzień 1,5 pkt., Janusz Kriger 1,5 pkt.

16 Batalion Dowodzenia - Weterani Kmiecin 3:0 (9:1)
16 Batalion: Dariusz Sikora 1,5 pkt., Bartosz Kępski 1,5 pkt.

Old Masters - Lapsus 3:0 walkower

Natomiast w grupie walczącej o miejsca 7-12, na czoło wysunęły się dwie drużyny, które nie straciły jeszcze punktów. Liderem w tej grupie pozostają Pasłęczanie, którzy drugi mecz z rzędu rozstrzygnęli na swoją korzyść. W konfrontacji z ostatnim w tabeli ESM Sielanka, wprawdzie stracili dwa sety, ale nie miało to większego wpływu na losy meczu, który zakończył się wynikiem 3:0. Liderowi po piętach depczą tenisiści zespołu Tsunami, którzy w ostatniej kolejce zmierzyli się z Lazurkami. Gry pojedyncze Tsunami przeszło bez jakichkolwiek strat, a problemy rozpoczęły się dopiero w grze podwójnej. Tu para Jan Piotrowski/Janusz Konert musiała uznać wyższość duetu Sławomir Wojciechowski/Mirosław Mikołajski. Pierwszy set zakończył się wygraną ekipy Lazurki 11:7, ale już w drugim lepiej przy stole radziło sobie Tsunami, zwyciężając 11:8. Dwie kolejne partie to ponownie dominacja zespołu Lazurki, który zwyciężył 11:3 oraz 12:10 i tym samym pojedynek deblowy rozstrzygnęli na swoją korzyść. Ostatnia gra singlowa przyniosła punkty zawodnikom Tsunami, którzy całe spotkanie wygrali 3:1. W ostatnim pojedynku tej grupy ekipa ESK Nestora pokonała Rekrutów 3:1.

Wyniki grupy o miejsca 7-12:
Pasłęczanie - ESM Sielanka 3:0 (9:2)
Pasłęczanie: Mirosław Stefanowicz 1,5 pkt., Marian Połukard 1,5 pkt.

ESK Nestora - Rekruci 3:1 (9:5)
ESK Nestora: Sylwester Gliniecki 2,5 pkt., Zdzisław Petrycki 0,5 pkt.

Tsunami - Lazurki 3:1 (10:4)
Tsunami: Jan Piotrowski 2 pkt., Wiktor Lewandowski 1 pkt.
Lazurki: Sławomir Wojciechowski 0,5 pkt., Mirosław Mikołajski 0,5 pkt.

Kolejne mecze Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego rozegrane zostaną we wtorek 10 marca od godz. 17:00 w sali tenisowej mieszczącej się na lodowisku Helena. Więcej informacji o rozgrywkach można znaleźć na stronie internetowej www.mosir.elblag.eu, w zakładce imprezy sportowe.

 

Tekst i fot. MOSiR