W lidze tenisa nastąpiły podziały

Rozgrywki w Amatorskiej Lidze Tenisa Stołowego, organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wkroczyły w decydującą fazę. Po rundzie zasadniczej przyszedł czas na podział tabeli oraz walkę o poszczególne miejsca.

Zakończyła się faza eliminacyjna w Amatorskiej Lidze Tenisa Stołowego, w której 13 startujących drużyn rywalizowało ze sobą systemem „każdy z każdym”. Uzyskane dotychczas wyniki pozwoliły na podział zespołów na dwie grupy. O mistrzostwo Elbląga rywalizować będzie sześć najlepszych ekip, natomiast po wycofaniu się z rozgrywek zespołu Mlexer Kids, pozostała szóstka walczyć będzie o miejsca 7-12.

W pierwszych pojedynkach w grupie mistrzowskiej nadal doskonałą formę prezentują prowadzący w tabeli tenisiści Old Masters. Obrońcy mistrzowskiego tytułu, tym razem pokonali Kamikaze 3:0, a punkty zdobywali: Lech Brzeski i Marcin Podkański po 1,5 pkt. Liderowi po piętach depcze 16 Batalion Dowodzenia, który ograł ekipę Lapsus 3:1. Rywale jedyny punkt zdołali wywalczyć w grze podwójnej w której Arkadiusz Szóstek i Krzysztof Bem ograli debel Dariusz Sikora/Bartosz Kępski 3:2. W grach pojedynczych górą byli już tenisiści 16 Batalionu Dowodzenia. Równie udanie drugą rundę zainaugurowało JaRo Zatorze, które pokonało Kamikaze 3:0. Dla zwycięzców punktowali: Roman Grudzień i Janusz Kriger po 1,5 pkt.

Wyniki grupy finałowej:

Old Masters - Kamikaze 3:0 (9:0)

Old Masters: Marcin Podkański 1,5 pkt., Lech Brzeski 1,5 pkt.

Lapsus - 16 Batalion Dowodzenia 1:3 (5:11)

Lapsus: Arkadiusz Szóstek 0,5 pkt., Krzysztof Bem 0,5 pkt.

16 Batalion: Dariusz Sikora 2 pkt., Bartosz Kępski 1 pkt.

Kamikaze - JaRo Zatorze 0:3 (0:9)

JaRo Zatorze: Janusz Kriger 1,5 pkt., Roman Grudzień 1,5 pkt.

Natomiast w grupie walczącej o miejsca 7-12, wszystkie trzy mecze kończyły się wynikami po 3:0. Świetnie poradzili sobie Pasłęczanie, którzy bez straty seta ograli ESK Nestora. Niewiele gorzej przy stole radzili sobie tenisiści zespołu Tsunami, pokonując Rekrutów. Jak się okazało najtrudniejsze zadanie mieli zawodnicy zespołu Lazurki, którzy zmierzyli się z drużyną ESM Sielanka. Wprawdzie pierwsza gra pojedyncza przebiegła bez problemów, ale za to w drugim pojedynku Henryk Wojciechowski nie miał już tak łatwo w konfrontacji z Mirosławem Majczyna. Pierwszy set wygrał Wojciechowski 11:9, ale dwa kolejne padły już łupem Majczyna, który wygrał 11:5 i 12:10. Dwa ostatnie sety to ponownie dominacja Wojciechowskiego, który zwyciężył 11:7 oraz 11:8. Lazurki dominowały także w grze podwójnej i ostatecznie całe spotkanie wygrały 3:0

Wyniki grupy o miejsca 7-12:

Lazurki - ESM Sielanka 3:0 (9:2)

Lazurki: Mirosław Mikołajski 1,5 pkt., Henryk Wojciechowski 1 pkt., Paweł Gołębiewski 0,5

ESK Nestora - Pasłęczanie 0:3 (0:9)

Pasłęczanie: Mirosław Stefanowicz 1,5 pkt., Ryszard Marszałkowski 1,5 pkt.

Rekruci - Tsunami 0:3 (1:9)

Tsunami: Jan Piotrowski 1,5 pkt., Wiktor Lewandowski 1 pkt., Janusz Konert 0,5 pkt.

Kolejne mecze Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego rozegrane zostaną we wtorek 3 marca od godz. 17:00 w sali tenisowej mieszczącej się na lodowisku Helena. Galerię zdjęć oraz więcej informacji o rozgrywkach można znaleźć na stronie internetowej www.mosir.elblag.eu, w zakładce imprezy sportowe.

Tekst i fot. MOSiR