14-latki ELWO ETNA na 6. miejscu w Mistrzostwach Polski w Futsalu

elwo
W miniony weekend w Głogówku koło Prudnika odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Kobiet w Futsalu w kategorii U-14. Pierwszy raz na imprezę tej rangi udały się młode piłkarki ELWO ETNA Elbląg.

 

elwo

W grupie nasz zespół  trafił na następujące drużyny: Bronowianka Kraków, Naprzód Sobolów, Gol Częstochowa oraz ULKS Bogdańczowice. Dwa pierwsze zespoły należały do grona zdecydowanych faworytów mistrzostw co potwierdzały pierwsze spotkania.

Elblążanki w swoim debiucie spotkały się z drużyną GOL Częstochowa i po bramkach Natalii Kulig (2), Julii Dziewanowskiej(2) oraz Barbary Piosik (1) pewnie wygrały 5:0. W drugim meczu przeciwko drużynie z Sobolowa naszym dziewczętom nie wychodziło nic, a bardziej ograne przeciwniczki umiejętnie wykorzystywały swoje szanse, odnosząc zwycięstwo 3:0. W trzecim meczu piłkarki ELWO ETNA stanęły na przeciwko głównego faworyta, Bronowianki Kraków, drużyny składającej się z dziewcząt reprezentujących „trawiastą” kadrę Województwa Małopolskiego. Nasz zespół przy korzystnym wyniku miał jeszcze szansę na pierwsze miejsce w grupie. Trener Karolina Orłowska tak nastawiła swoje podopieczne, że te wspięły się na wyżyny swoich możliwości i rozegrały swoje najlepsze spotkanie, które zostało również uznane za najlepsze całego championatu. Od pierwszej do ostatniej minuty trwał zażarty bój dwóch równie zdeterminowanych drużyn walczących o jak najlepszy wynik. Na bramkę Krakowianek bardzo szybko odpowiedziała kapitan ELWO ETNA, Natalia Kulig i mecz rozpoczynał się od nowa. Następne minuty to doskonałe okazje obu zespołów, z których obronną ręką wychodziły bramkarki. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się podziałem punktów, w ostatniej sekundzie strzał życia oddała jedna z przeciwniczek i piłka trafiła w „okienko” elbląskiej bramki. W ostatnim meczu grupowym młode Elblążanki zmierzyły się najsłabszą drużyną w grupie i zgodnie z przewidywaniami odniosły przekonujące zwycięstwo 15:1 po golach Nicole Hoffmann (4), Karoliny Cichowlas (3), Eweliny Wiśniewskiej (2), Martyny Rant (2) oraz Barbary Piosik (4).

W ćwierćfinale piłkarki ELWO ETNA trafiły na zawodniczki Rolnika Głogówek i niestety przy wydatnej pomocy arbitrów uległy gospodyniom 3:1 (bramka Hoffman).

W pierwszym meczu w walce o miejsca 5-8, Elblążanki zmierzyły się KKS Katowice i po golach Piosik (2), Rant (1), Wiśniewskiej (1) oraz Kulig (1) wygrały wysoko 5:0. W ostatnim spotkaniu o miejsce 5 rywalkami zawodniczek ELWO ETNA była drużyna Rekord Bielsko Biała. Po pierwszej połowie Elblążanki powinny prowadzić różnicą kilku bramek, jednak cudów dokonywała bramkarka rywalek. W drugiej gra się wyrównała, a po dwóch bramkach Wiśniewskiej długo utrzymywał się rezultat 2:2.
W końcówce błąd w naszej obronie wykorzystały przeciwniczki i to one po ostatnim gwizdku cieszyły się ze zwycięstwa i 5 miejsca w mistrzostwach.

W meczu o 3-cie miejsce Naprzód Sobolów zdecydowanie pokonał gospodynie 5:1, natomiast w finale Bronowianka Kraków zdeklasowała zwycięzcę grupy A, drużynę Polonii Tychy aż 9:1.

Trener Karolina Orłowska
- Jestem zadowolona z dziewcząt, udowodniły wszystkim, a przede wszystkim sobie że drzemią w nich ogromne możliwości. Śmiem twierdzić że gdybym mogła skorzystać na mistrzostwach ze wszystkich zawodniczek (choroba uniemożliwiła wyjazd dwóm podstawowym piłkarkom) to do Elbląga wróciłybyśmy z medalami.
Mernager Zbigniew Urbaniak

- Organizacja mistrzostw na wysokim poziomie, do którego nie dopasowali się jednak sędziowie. Poziom sędziowania naszego ćwierćfinału, choć nie tylko, to skandal. Nie można w tak wyrównanym spotkaniu, aż tak faworyzować gospodyń, bo nasze młode piłkarki mają oczy i widzą że są oszukiwane. Nasz wyjazd do ostatniej chwili stał pod znakiem zapytania, jednak dzięki firmie DRE, Warmińsko-Mazurskiemu ZPN oraz firmom Bogdanka i EL-Hurt mogliśmy udać się do oddalonego o blisko 600 km Głogówka i pokazać ciekawy futsal w wykonaniu naszej drużyny.

Skład ELWO ETNA Elbląg: Justyna Czerwińska (br.), Natalia Kulig (kap.), Nicole Hoffman, Barbara Piosik, Ewelina Wiśniewska, Julia Dziewanowska, Karolina Cichowlas, Martyna Rant, trener Karolina Orłowska, trener Grzegorz Szucki, kierownik Jacek Zdziech.