ELH rozpoczyna fazę play off

Zakończyła się runda zasadnicza Elbląskiej Ligi Halowej, a co za tym idzie rywalizacja wkracza w decydująca fazę. Zespoły przystąpią teraz do play off-ów, które wyłonią tegorocznego mistrza ELH. Zgodnie z regulaminem sezonu 2014/2015 dwadzieścia startujących drużyn zostało podzielonych na dwie grupy w których rywalizowały systemem każdy z każdym. Po jej zakończeniu osiem najlepszych ekip przystąpi do walki w fazie play off, a po dwie najsłabsze drużyny z każdej grupy, zmierzą się w walce o miejsca 17-20. Pierwsze mecze play off zaplanowano na sobotę 21 lutego, ćwierćfinały na niedzielę 22 lutego, a mecze o miejsca 17-20, spotkanie o trzecie miejsce oraz finał odbędą się w sobotę 28 lutego. Po nich nastąpi uroczyste zakończenie rozgrywek oraz wręczenie nagród i pucharów.

Na tym etapie ligi zespoły rozgrywają po jednym spotkaniu. W przypadku remisu w regulaminowym czasie gry, zarządzana jest seria rzutów karnych (po 3 rzuty karne dla każdego zespołu). Jeśli to nie przyniesie rozstrzygnięcia, wówczas zespoły strzelają na przemian po jednym rzucie karnym, aż do momentu wyłonienia zwycięzcy. Wygrany z każdej pary uzyskuje awans do kolejnej rundy, natomiast przegrany odpada z dalszej rywalizacji. Każdej z drużyn, która odpadła z rywalizacji w fazie pucharowej, zostanie przydzielone miejsce w rozgrywkach. Miejsce ustalane będzie na podstawie punktów zdobytych w fazie grupowej. W przypadku dwóch lub więcej drużyn z jednakową ilością punktów o ostatecznej kolejności decyduje miejsce rankingowe przyznawane przed rozpoczęciem tegorocznych rozgrywek.

Należy pamiętać, ze w fazie play off obowiązują nieco inne zasady weryfikacji zespołów i zawodników, niż miało to miejsce w rozgrywkach grupowych. Każda z rund liczona jest jak osobna kolejka. A to oznacza, że po każdej z rund prowadzona będzie weryfikacji żółtych i czerwonych kartek, bez względu na to, czy rozgrywane są systemem sobota-niedziela, czy tego samego dnia.

Zestaw par I rundy play off - 21 lutego (sobota):
mecz nr 1: Victoria - ZUO Elbląg - (godz. 16:00)
mecz nr 2: Alstom Power ZT - ECM El-Hurt - (godz. 16:35)
mecz nr 3: DRE - Dowodzenie - (godz. 17:10)
mecz nr 4: Stokrotki - Hydroton Dream - (godz. 17:45)
mecz nr 5: Wiarus - NORTHSERVS-PSP - (godz. 18:20)
mecz nr 6: Fuks - Lira Lighting - (godz. 18:55)
mecz nr 7: Exclusive Sport/PC Koni - ERGO Legioniści - (godz. 19:30)
mecz nr 8: PBG Jankowiak - Metrotest - (godz. 20:05)

Zestaw par ćwierćfinałowych - 22 lutego (niedziela)
zwycięzca meczu nr 1 - zwycięzca meczu nr 2 - (godz. 14:30)
zwycięzca meczu nr 3 - zwycięzca meczu nr 4 - (godz. 15:05)
zwycięzca meczu nr 5 - zwycięzca meczu nr 6 - (godz. 15:40)
zwycięzca meczu nr 7 - zwycięzca meczu nr 8 - (godz. 16:15)

Organizator ELH