Udany występ piłkarek ELWO ETNA Elbląg

elwo etna
W miniony weekend rozpoczęły się rozgrywki Pomorskiej Ligi Futsalu Kobiet, których organizatorem jest Pomorski Związek Piłki Nożnej. Do udziału w tych rozgrywkach zaproszona została odmłodzona drużyna ELWO ETNA Elbląg. Stawkę uzupełniły: Red Devils Ladies Chojnice, Sztorm AWFiS Gdańsk, Uniwersytet Gdański oraz Politechnika Gdańska. Liga rozgrywana jest systemem turniejowym, a pierwszy z turniejów odbył się w hali Politechniki Gdańskiej w minioną sobotę.

Elblążanki, które były zdecydowanie najmłodszym zespołem w pierwszym swoim meczu pokonały faworyzowaną drużynę Sztorm AWFiS Gdańsk (lider I Ligi Kobiet na trawie) 3:2, po hat-tricku Patrycji Wiśniewskiej, wprawiając w ogromne zdziwienie przybyłą na halę publiczność. W drugim spotkaniu piłkarki ELWO ETNA spotkały się z reprezentantkami Uniwersytetu Gdańskiego i po bramkach Wiśniewskiej oraz Niny Michalskiej odniosły zwycięstwo 2:1.

Kolejny mecz naszych dziewcząt przeciwko Red Devils Chojnice, to miażdżąca przewaga przez niemal całe spotkanie, z mnóstwem sytuacji pod bramką Chojniczanek. Świetnie w tym spotkaniu spisywała się jednak bramkarka Red Devils i nie pozwoliła się pokonać. Piłkarki ELWO ETNA w końcówce spotkania straciły piłkę w środkowej strefie boiska, a po pierwszym strzale przeciwniczek w światło bramki, mecz zakończył się niespodziewanym ich zwycięstwem.

Ostatnie spotkanie zmęczone Elblążanki zagrały już bez kontuzjowanej Michalskiej, której brak na boisku był aż nadto widoczny. Cała drużyna starała się jednak jak mogła, aby odnieść w tej ostatniej potyczce jak najlepszy wynik, dający wysokie miejsce w tabeli. Bardzo  wyrównane spotkanie zakończyło się remisem 1:1, a bramkę na wagę jednego punktu, dającego drugie miejsce w tabeli strzeliła najmłodsza w zespole 13-letnia Natalia Kulig.

Skład ELWO ETNA: Natalia Buczyńska, Nina Michalska, Karolina Orłowska (kap.), Patrycja Wiśniewska, Laura Wacławska, Kinga Siuciak, Pamela Michalec, Julia  Dziewanowska, Natalia Kulig, trener Grzegorz Szucki

elwo etna
elwo etna