Kolejne wysokiej rangi wydarzenie sportowe w Elblągu

budynek hali
Dziś w Elblągu rozegrany zostanie mecz siatkarskiego Pucharu Polski, w którym gdański LOTOS Trefl zmierzy się z BBTS-em Bielsko-Biała. Wybór Elbląga jako miejsca rozgrywek nie jest przypadkowy. Po ligowych meczach piłki ręcznej, zmaganiach żeńskiej reprezentacji Polski w piłce ręcznej, doskonale przyjętych - Memoriale siatkarskim Huberta Wagnera i Mistrzostwach Świata w siatkówce na siedząco, dziś odbędzie się kolejny siatkarski pojedynek z udziałem czołowych zawodników polskiej ligi i jednocześnie reprezentantów Polski. Możliwość zorganizowania takiego meczu jest dowodem pozytywnej oceny infrastruktury samej hali, jak i organizacji na tym obiekcie podobnych widowisk.

To kolejne wydarzenie sportowe wysokiej rangi w naszym mieście. Trudno o lepszy test dla hali Centrum Sportowo-Biznesowego. Mam nadzieję, że organizacja tak prestiżowego wydarzenia pozwoli obalić pokutujący mit, że hala nie jest przystosowana do rozgrywania różnego rodzaju meczów na najwyższym poziomie – mówi o dzisiejszym wydarzeniu prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Warto wspomnieć, że hala spełnia wszystkie normy dotyczące rozgrywania pojedynków dla gier zespołowych. Można tu rozgrywać zawodowe pojedynki lig piłki ręcznej, koszykowej, halowej i siatkówki. Szczególnie istotna w siatkówce jest norma dotycząca niezbędnego prześwitu, czyli odległości od podłogi do pierwszych wystających elementów w suficie, która wynosi 14 metrów. Elbląski obiekt ma tutaj spory zapas i dysponuje 19 metrami.

Jesteśmy już po treningach, zawodnicy i działacze pozytywnie wyrażają się o hali, chwalą zwłaszcza dobrą nawierzchnię. Pozostaje już tylko czekać na pełne trybuny i emocje pod siatką – mówi Andrzej Bugajny dyrektor Centrum Sportowo-Biznesowego.

Mecz rozpocznie się dziś o godzinie 18.30. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem sprawuje prezydent Elbląga Witold Wróblewski.