Koniec roku czasem podsumowań dla UKS Kontra Elbląg (boks)

fot.
Uczniowski Klub Sportowy Kontra w Elblągu rozpoczynając rywalizację sportową w 2014 r. nie spodziewał się, że mijający rok przyniesie tak wiele sukcesów sportowych. W klasyfikacji końcowej Polskiego Związku Bokserskiego za 2014r. UKS Kontra zajmuje wysokie 10-te miejsce z ilością 181. punktów za udział w imprezach sportowych wysokiej rangi, na 168. sklasyfikowanych klubów w kraju.

Natomiast w punktacji końcowej współzawodnictwa sportu dzieci i młodzieży za rok 2014 wg. Warmińsko-Mazurskiej Federacji Sportu w Olsztynie boks jest na 11-tym miejscu z ilością 166,5 punktów na 47. różnych dyscyplin sportu. Punktacja sportów województwa warmińsko-mazurskiego z podziałem na kluby to 71,5 punkta dla UKS Kontra, który zajmuje pierwszą lokatę na sklasyfikowanych siedem klubów bokserskich naszego okręgu.

Przypomnijmy, że wysoka pozycja klubu to zasługa zawodniczek i zawodników Kontry, którzy łącznie dziewięć razy w kończącym się roku stawali na podium imprez wysokiej rangi sportowej. Ich udziałem są dwa złote, trzy srebrne oraz cztery brązowe krążki.

Pierwsze półrocze to złoty i srebrny medal na Mistrzostwach Polski Seniorek w boksie.Ten pierwszy wywalczyła Sandra Kruk (waga 57 kg), natomiast tytuł wicemistrzyni kraju jest udziałem Żanety Cieśli (waga 51 kg). Cieśla zajmuje trzecie miejsce w rankingu seniorek w tej kategorii wagowej. W kwietniu br. podczas Młodzieżowych Mistrzostw Świata wychowanek Kontry Rafał Staszewski zajął piąte miejsce na tej prestiżowej imprezie, a miesiąc później zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów w tej samej kategorii wagowej do 81 kg.

Drugie półrocze 2014 r. to jeszcze więcej medali i sukcesów sportowych zawodników, którzy trenują pod okiem szkoleniowców Kamila i Krzysztofa Stemplewskich.

Okres wakacji nie dla wszystkich był czasem odpoczynku. W lipcu z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w boksie z brązowym krążkiem w kategorii wagowej 75 kg wrócił do Elbląga Paweł Mazurowski. Miesiąc później Dawid Michelus (60 kg) zajął piąte miejsce na Mistrzostwach Unii Europejskiej w Bułgarii. Michelus dołożył do tego sukcesu tytuł Młodzieżowego Wicemistrza  Polski na rok 2014. Podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w tej samej kategorii wagowej brązowy medal zdobył Andrzej Wasilewski, który w wadze 60 kg zajmuje w rankingu seniorów dwunaste miejsce.

Również w drugiej połowie roku wielkim sukcesem zakończył się start Karoliny Miętki, która z Młodzieżowych Mistrzostw Polski Kobiet przywiozła do naszego miasta srebrny medal w kategorii wagowej 54 kg. Ostatnia prestiżowa impreza w kraju to listopadowy Puchar Polski Juniorów w boksie, z którego zawodnicy Kontry wrócili z dwoma medalami: złotym (Rafał Staszewski-waga 75 kg) oraz brązowym (Alan Konieczny-waga 91 kg). Staszewski zajmuje pierwsze miejsce w rankingu juniorów w kategorii wagowej do 81 kg.

Ostatnia dobra wiadomość z tego roku to kolejny sukces Dawida Michelusa, który oprócz startów w barwach Kontry walczy w drużynie Hussars Poland w meczach  ligi World Series of Boxing. W zakończonym w sobotę meczu z drużyną z Ukrainy Michelus zakończył swój pojedynek jednogłośnym zwycięstwem. Dawid Michelus zajmuje pierwsze miejsce w rankingu seniorów w wadze 60 kg.

Reasumując zawodniczki i zawodnicy UKS Kontra w sumie startowali w 30. imprezach sportowych, począwszy od tych wysokiej rangi, poprzez turnieje międzynarodowe, kończąc na imprezach zasięgu ogólnopolskiego. Udany sportowo mijający rok cieszy tym bardziej, iż Uczniowski Klub Sportowy Kontra jest stosunkowo młodym klubem, gdyż w tym roku obchodził jubileusz 10-lecia istnienia.

Kamil Stemplewski ( UKS Kontra Elbląg)

FOT. od lewej stoją, Karolina Miętka, Krzysztof Stemplewski, Żaneta Cieśla. Niżej od lewej Dawid Michelus i Rafał Staszewski, na dole Kamil Stemplewski