XXIII ELBLĄG CUP 2021 - 24-26.09.2021

elbląg cup

elbląg cup - elbląg cup

Za nami kolejny bo już XXIII Elbląg Cup 2021- Otwarte Mistrzostwa Polski w pięciu dyscyplinach (tenis stołowy, rolki, judo, siatkówka, boccie) Trzy dni zmagań przyniosły wiele medali oraz radości z samych startów.

Rolki:
Do zmagań na torze wrotkarsko-łyżwiarskim Kalbar w Elblągu przystąpiło 15 osób na dystansie 333m, 666m, 1000m, przydzielonych do odpowiednich grup startowych. Do turnieju zawodników przygotowywała trener Aneta Rękas-Woźna.
Dystans 333m
1 miejsce Anna Rybicka
2 miejsce Weronika Fercho
2 miejsce Julia Zimirowska
Dystans 666m
1 miejsce Katarzyna Ziółkowska
2 miejsce Agnieszka Strąk
3 miejsce Natalia Miękus
Dystans 1000m
1. Kamil Musik
2. Michał Weroński
3. Tomasz Żbikowski

Tenis stołowy:
Do zmagań na Sali Mlexer w Elblągu przystąpiło 20 osób, przydzielonych do odpowiednich grup startowych, mecze rozegrane systemem każdy z każdym. Do turnieju zawodników przygotowywał trener Ryszard Grzelak.
Grupa wózki
1 miejsce Tomasz Kłosiński
2 miejsce Kamil Grzanka
Grupa kobiety
1 miejsce Katarzyna Ziółkowska
2 miejsce Agnieszka Strąk
3 miejsce Anna Rybicka
Grupa A
1 miejsce Grzegorz Demczuk
2 miejsce Paweł Burzykowski
3 miejsce Kamil Obuchowski
Grupa B
1 miejsce Michał Warno
2 miejsce Michał Weroński
3 miejsce Mateusz Bielecki
Grupa C
1 miejsce Michał Bryl
2 miejsce Adam Wiśniewski
3 miejsce Arkadiusz Ligoda
Grupa D
1 miejsce Robert Pal
2 miejsce Krzysztof Burzykowski
3 miejsce Tomasz Żbikowski

Boccia:
Do zmagań na Sali III LO w Elblągu przystąpiło 8 par dwuosobowych, mecze rozegrane systemem każdy z każdym. Do turnieju zawodników przygotowywali trenerzy: Aneta Rękas-Woźna oraz Aleksandra Wojtaszek.
1 miejsce para: Luiza Sobiecka + Julia Zimirowska
2 miejsce para: Kamil Grzanka + Robert Pal
3 miejsce para: Kubicka Estera + Tomasz Żbikowski

Siatkówka:
Do rywalizacji przystąpiło 5 zespołów Fabian Siata Opole, Siata Team Gdańsk, Siata Judo Fight Club Warszawa, IKS ATAK Elbląg dwa zespoły. Rozgrywki odbyły się systemem każdy z każdym.
Klasyfikacja końcowa:
1 miejsce IKS ATAK 1
2 miejsce Fabian Siata Opole
3 miejsce IKS ATAK 2
 
Judo
 Na tatami zmierzyło się ponad 60 judoków z takich klubów jak:
UKS OKAY OPOLE, UKS Ada Judo Fun z Gdańska, UKS I LO Opole , UKS FIGHT CLUB z Warszawy i Klub IKS ATAK Elbląg.
Starty poprzedził trening obserwowany, który miał na celu przydzielenie zawodników do odpowiednich grup sprawnościowych.
Wyniki poszczególnych grup:
GRUPA SPRAWNOŚCIOWA 1-2
-81 KG
I m KOSTKA MIROSŁAW- IKS „ATAK” ELBLĄG
II m KUBIAK KAMIL – UKS ADA JUDO FUN
III m PRZYBYŁA DANIEL – UKS 1 LO OPOLE
-90 KG
I m WEROŃSKI MICHAŁ – IKS „ATAK” ELBLĄG
II m BRYL MICHAŁ – IKS „ATAK” ELBLĄG
III m WIECZOREK KRZYSZTOF – UKS 1 LO OPOLE
+100 KG
I m SZYMANIEC FABIAN – UKS 1 LO OPOLE
GRUPA SPRAWNOŚCIOWA 3
-48 KG
I m TELESZ MARTA – UKS OKAY OPOLE
II m MIERZWIŃSKA MARIA – IKS „ATAK” ELBLĄG
-66 KG
I m MISZKOWSKI MICHAŁ – UKS JUDO FIGHT CLUB
II m KULIK DASTIN – IKS „ATAK” ELBLĄG
-73 KG
I m WIŚNIEWSKI ADAM – IKS „ATAK” ELBLĄG
II m WASYLISZYN PIOTR – UKS OKAY OPOLE
III m TREPLIŃSKI OLIWIER –UKS ADA JUDO FUN
IV m ZIMNY ADAM – UKS ADA JUDO FUN
-81 KG
I m LISZCZ MARCIN – IKS „ATAK” ELBLĄG
II m PIETRUSKA ADAM – UKS 1 LO OPOLE
III m SOLUCH ARKADIUSZ – UKS OKAY OPOLE
GRUPA SPRAWNOŚCIOWA 4
- 30 KG
I m ODALSKI IGOR – UKS JUDO FIGHT CLUB
II m SPYTEK POLA – UKS JUDO FUGHT CLUB
II m WŁODARCZYK ŁUKASZ – UKS JUDO FIGHT CLUB
- 60 KG GRUPA A
I m CHEEREK MIKOŁAJ – UKS ADA JUDO FUN
II m RYBICKA ANNA – IKS „ATAK” ELBLĄG
III m WASILKOWSKI PATRYK – UKS ADA JUDO FUN
-60 KG GRUPA B
I m SAJKOWSKI KACPER- UKS 1 LO OPOLE
II m SMOLINIEC AMELIA – UKS ADA JUDO FUN
III m GRUSZCZYŃSKA NICOLA – UKS 1 LO OPOLE
- 60 KG GRUPA C
I m BIELECKI MATEUSZ –IKS „ATAK” ELBLĄG
II m WIŚNIEWSKI ADAM – UKS JUDO FIGHT CLUB
III m JURECKI TOMASZ – UKS OKAY OPOLE
-73 KG GRUPA A
I m PAŁKA MATEUSZ – UKS OKAY OPOLE
II m MIKUSEK STANISŁAW – UKS JUDO FIGHT CLUB
-73 KG GRUPA B
I m SZUMSKI KONRAD – IKS „ATAK” ELBLĄG
II m TRUCHAN JAN – UKS ADA JUDO FUN
III m BRÓZIO MICHAŁ – UKS ADA JUDO FUN
IV m SIUDYŁA BARTOSZ – UKS ADA JUDO FUN
-90 KG
I m MAJEWSKI MATEUSZ – IKS „ATAK” ELBLĄG
II m DYAS TOMASZ – UKS ADA JUDO FUN
III m SZYDLIK SEBASTIAN – IKS „ATAK” ELBLĄG
-100 KG
I m MAJEWSKI SEBASTIAN- IKS „ATAK” ELBLĄG
II m WILCZEK DOMINIK – UKS OKAY OPOLE
III m GERLACH KAROL – UKS ADA JUDO FUN
+100 KG
I m ZAWIŚLAK MICHAŁ – UKS OKAY OPOLE
+78 KG
I m GRDEŃ KAMIL –IKS „ATAK” ELBLĄG
II m STRĄK AGNIESZKA – IKS „ATAK” ELBLĄG
III m ZIÓŁKOWSKA KATARZYNA – IKS „ATAK” ELBLĄG
GRUPA SPRAWNOŚCIOWA 5
- 50 KG
I m SIEJKA RADOWSŁAW- UKS ADA JUDO FUN
II m PAJDAK MARYSIA – UKS ADA JUDO FUN
III m GALLA ELŻBIETA – UKS ADA JUDO FUN
IV m BŁAŻEJCZYK MICHAŁ – UKS ADA JUDO FUN
- 70 KG
I m ZAJĄC AGNIESZKA – UKS ADA JUDO FUN
II m KAPEŁUŚ KINGA – IKS „ATAK” ELBLĄG
- 73 KG
I m SMOLINIEC MACIEJ – UKS ADA JUDO FUN
II m FERCHO WERONIKA – IKS „ATAK” ELBLĄG
III m KIEDROWICZ PIOTR – UKS ADA JUDO FUN
IV m DANIEL DAWID – IKS „ATAK” ELBLĄG
GRUPA NE WAZA
-73KG
I m STELMACH PIOTR – UKS 1 LO OPOLE
II m REPLIŃSKI WOJCIECH – UKS ADA JUDO FUN
 
Obsada sędziowska w składzie Włodzimierz Narewski i Janusz Pawlak sprawowała opiekę nad przepisowym i bezpiecznym przebiegiem zawodów w judo.

Zawodników IKS ATAK Elbląg do turnieju przygotowywali trenerzy Paulina Dąbrowska i Michał Dąbrowski.

Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe gadżety, dyplomy, medale oraz puchary.

Podczas otwarcia turnieju towarzyszył nam: Pan Arkadiusz Kolpert- Dyrektor Departamentu Sportu i Rekreacji w Elblągu, Pełnomocnik Prezydenta do spraw Osób Niepełnosprawnych Pan Kazimierz Falkiewicz i Członek zarządu PZ Judo Pan Tomasz Gadaj.

Zakończenie uświetnił koncert Zespołu LAZARKI.

Projekt współfinansowany ze środków PFRON oraz Województwo Warmińsko Mazurskie Warmia-Mazury

elbląg cup

elbląg cup - elbląg cup

elbląg cup

elbląg cup - elbląg cup

elbląg cup

elbląg cup - elbląg cup

elbląg cup

elbląg cup - elbląg cup

elbląg cup

elbląg cup - elbląg cup

elbląg cup

elbląg cup - elbląg cup

elbląg cup

elbląg cup - elbląg cup

elbląg cup

elbląg cup - elbląg cup