Poznawaliśmy tajniki survivalu

Poznawaliśmy tajniki survivalu

Poznawaliśmy tajniki survivalu - Poznawaliśmy tajniki survivalu

Za nami pierwsze w te wakacje z zajęcia ze sztuki przetrwania, które odbyły się przy wiacie Wiktorówka w elbląskiej Bażantarni. Zajęcia te odbyły się w weekend w ramach Wakacji z MOSiR-em, a uczestnictwo było bezpłatne.

Szkolenie prowadzone pod fachowym okiem i nadzorem  certyfikowanego instruktora survivalu Jerzego Staneckiego obejmowało podstawy zachowania się w lesie, radzenia sobie w trudnych sytuacjach i organizowania pomocy. Uczestnicy poznali do czego może się przydać butelka wody mineralnej i waciki do demakijażu twarzy, jak rozpalić ogień za pomocą krzesiwa czy też jak pomóc osobie z porażeniem wzroku. Nie zabrakło także zabawy w chowanego, czyli pokazu sztuki maskowania się przed osobami postronnymi. Zobacz więcej zdjęć na stronie MOSiR.

Kolejne zajęcia odbędą się 14 sierpnia, także w wiacie Wiktorówka. Zbiórka przy muszli koncertowej w elbląskiej Bażantarni o godzinie 10:00. Zapraszamy serdecznie. Zachęcamy również do zapoznania się z pełną ofertą imprez i wydarzeń w ramach Wakacji z MOSiR-em.

Tekst i fot. MOSiR