Pobiegli na orientację w Bażantarni

bno

bno - bno

Po raz pierwszy w te wakacje miłośnicy biegów na orientację mogli spotkać się w Bażantarni, by rywalizować na dwóch urokliwych trasach elbląskiego parku. Zawody rozegrane zostały w ramach akcji „Wakacje z MOSiR-em 2020” i wzięło w nich udział ponad czterdziestu biegaczy.

Podczas pierwszego wakacyjnego biegu na orientację uczestnicy rywalizowali na dwóch trasach. Łatwiejszej, przeznaczonej dla dzieci i osób początkujących oraz trudniejszej na którą wyruszyli bardziej zaawansowani biegacze. Pierwsza z nich liczyła niewiele ponad 1500 metrów i znajdowało się na niej 6 punktów kontrolnych, natomiast trasa trudna liczyła sobie 4300 metrów i na jej długości zlokalizowanych zostało aż 17 punktów kontrolnych.

W kategorii rodzinnej na starcie pojawiło się aż 37 miłośników biegania. Z tego grona najlepiej poradziła sobie rodzina Światkowskich, przed rodziną Mikula, natomiast na najniższym stopniu podium stanęła rodzina Piwowarczyk. Natomiast wśród dorosłych na dystansie prawie pięciu kilometrów bezapelacyjnie zwyciężył, stały uczestnik biegów na orientację, Krzysztof Banach. Elblążanin, reprezentujący barwy UMKS Orkan Ostróda, wyznaczoną trasę pokonał w czasie 35 minut i 53 sekund. Drugi na mecie zameldował się kolejny elblążanin Piotr Światkowski ze stratą do zwycięzcy niewiele ponad 10 minut. Trzecie miejsce zajął Mateusz Gagjew, który do pierwszego miejsca stracił ponad 17 minut. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali od organizatorów Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz EKO Gryf, pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki.

Kolejny, drugi bieg na orientację, rozegrany zostanie w niedzielę 1 sierpnia w Parku Kajki. Zawody rozpoczną się o godz. 10:00. Zgłoszenia przyjmowane będą przed zawodami na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz w dniu imprezy w biurze zawodów. Zgłoszenia muszą zawierać: imię i nazwisko oraz datę urodzenia. Udział w zawodach jest bezpłatny.

Tekst i fot. MOSiR

bno

bno - bno

bno

bno - bno

bno

bno - bno

bno

bno - bno

bno

bno - bno

bno

bno - bno

bno

bno - bno

bno

bno - bno

bno

bno - bno

bno

bno - bno