Dobry występ elbląskich hokeistek

hokej

hokej - hokej

Zgrupowanie kadry reprezentacji Juniorek U18 w hokeju na lodzie, w którym uczestniczyły dwie elblążanki: Julia Grzelak i Maja Brzezińska zakończyło się dwoma towarzyskimi spotkaniami Polska - Łotwa w Jastrzębiu Zdroju.

Zarówno we wtorek 13 kwietnia jak i w środę 14 kwietnia Polki pokazały swoją mocną przewagę nad Łotyszkami, w obu meczach umieszczając w bramce przeciwniczek po 9 krążków i nie tracąc żadnej bramki. Miło nam jest poinformować, że podczas meczów na listę strzelców wpisała się grająca z numerem 8 Maja Brzezińska (we wtorek bramka w 24 minucie, w środę dwie bramki - w 45 i 51 minucie). Julia Grzelak grająca z numerem 23 bardzo dobrze zaprezentowała się na obronie. Mamy nadzieję, że wspaniała dyspozycja elblążanek będzie skutkowała powołaniem ich na przyszłoroczne mistrzostwa świata w hokeju na lodzie juniorek (w tym roku ze względu na pandemię zostały odwołane).

Dziś hokeista z Elbląga - Oliwier Kurnicki - będzie miał okazję wykazać się swoimi umiejętnościami podczas rozpoczynającego się Turnieju Czterech Narodów w St. Polten w Austrii, gdzie reprezentacja Polski Juniorów U18 zmierzy się ze Słowenią (15.04), Węgrami (16.04) i Austrią (17.04). Trzymamy kciuki.   

Zdjęcia:ze strony PZHLu

Dorota Jaskulska
Prezes UKS Wikingowie
tel. 691 400 016
www.wikingowie.elblag.pl

hokej

hokej - hokej

hokej

hokej - hokej