"Rugby Łamie Bariery" w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Elblągu

młodzi zawodnicy rugby

młodzi zawodnicy rugby - młodzi zawodnicy rugby

Młodzi zawodnicy rugby wrócili po feriach zimowych i długiej przerwie do treningów stacjonarnych. Trudny rok i nauczanie zdalne nie przeszkodziły sportowcom w doskonaleniu i usprawnianiu gry.

- Wszyscy rugbyści mają w domach piłki, które otrzymali podczas Letniego Turnieju Rugby Łamie Bariery w Elblągu. Jak pamiętamy turniej ten odbył się pod patronatem Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Warmińsko-Mazurskiego Okręgowego Związku Rugby - mówi trener Anna Wójtowicz i dodaje - W czasie nauczania zdalnego odbywały się systematycznie treningi i spotkania on-line w mediach społecznościowych. Uczniowie intensywnie uczestniczyli w proponowanych aktywnościach poprzez przesyłanie zdjęć i filmów ze swoich treningów. Spotkania on-line miały swoje plusy, ponieważ rugbyści mieli możliwość korzystania z treningów przygotowanych dla nich przez zawodników kadry Polski.

Jak dodaje trener Małgorzata Oleksiak należy podkreślić, że wysoki poziom nauki on-line, odbył się dzięki zaangażowaniu rodziców dzieci. Jesteśmy im niezwykle wdzięczni za systematyczną pracę i dokumentowanie domowych treningów.
Po powrocie do treningów stacjonarnych widać utrzymane obycie z piłką. W chwili obecnej sportowcy Rugby Łamie Bariery doskonalą grę w parach i taktykę na boisku. Przygotowują się tym samym do pokazowego występu podczas III Mistrzostw Polski Rugby w Lubawie, który odbędzie się w kwietniu.

Trzymamy kciuki za naszych zawodników z Elbląga i ich dalsze sukcesy na arenie sportowej.

młodzi zawodnicy rugby

młodzi zawodnicy rugby - młodzi zawodnicy rugby